- 27.05.2014
XI Międzygimnazjalny Konkurs Wiedzy o Filmie rozstrzygnięty
22 maja drużyny z czterech gimnazjów - Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Ostródzie, Publiczne Gimnazjum w Stębarku oraz Gimnazjum nr 1 w Lubawie - zmagały się z wiedzą o filmie.
Nasza drużyna w składzie Dominika Tomczak – kl. III C Aleksandra Zdanowicz – kl. III B i Paweł Witowski – kl. III A wykazała się wiedzą, refleksem i sztuką aktorską przy produkcji filmu i zajęła I miejsce.
Harry Potter w wykonaniu naszych uczniów, głównie z kl. III B warty jest obejrzenia. Polecam.
Dziękujemy bardzo opiekunowi drużyny pani Annie Surowiec – Kant oraz organizatorkom zmagań: p. Iwonie Ciunelis, Małgorzatcie Groszkowskiej, Katarzynie Fijas i Małgorzacie Wiergowskiej.
Nad przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: p. Monika Kazimierczyk, p. Wiktor Opara, p. Małgorzata Groszkowska i p. Mariola Piekutowska. Członkom jury również bardzo dziękujemy.
- 09.09.2015
16 maja 2014r.uczniowie klasy I b pod opieką pani Małgorzaty Groszkowskiej
wzięli udział w Miejskim Turnieju Wiedzy o Regionie pod hasłem:
„Hej Ostródo, jak ty cudna”,
którego gospodarzem było Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie.
Konkurs był podsumowaniem działań w ramach miejskiego projektu „MŁODZI OSTRÓDZIANIE ROZKOCHANI W SWEJ KRAINIE”. Uczestniczyły w nim ostródzkie szkoły podstawowe, gimnazja, gościnnie wystąpiły również przedszkolaki.
Nasza ekipa liczyła 9 uczestników ,którzy wzięli udział w następujących konkurencjach: quizie-Co wiesz o swoim mieście?- (Adrian Kołakowski i Patryk Rogowski),tworzeniu legendy związanej z wylosowanym zabytkiem miasta; Dominika Szyperska i Ada Gasiul napisały legendę o Zespole Szkół im S. Staszica w Ostródzie, natomiast pozostała piątka (Magda Śliwińska, Natalka Sobieska, Ola Pałejko, Filip Burdyn i Krzemek Kasza) przedstawiła pantomimę „O biednym Raku”, gdzie centralną postacią był indyk, po mazursku zwany gulonem. W treść historii trzeba było też wpleść inne określenia z gwary mazurskiej.
Zespoły gimnazjów uzyskały ex aequo 56 punktów i po dogrywce ulegliśmy gospodarzom jednym punktem.
W kategorii podstawówek zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 3.Małgorzata Groszkowska
KONKURS PLASTYCZNY ROZSTRZYGNIĘTY
31.05.2014W maju odbyło się podsumowanie szkolnego konkursu plastycznego pn: "Moje miasto w Unii Europejskiej" .
W konkursie wzięli uczniowie klas I-III. Praca polegała na wykonaniu plakatu dowolną techniką plastyczną.
Jury w składzie p. Agnieszka Oryl i p. Sławomir Dziembowski przyznali:
I miejsce - Mateusz Rogaski - kl. II a
II miejsce - Nikola Bauman- kl. I d
III miejsce - Kamila Krysiak - kl. III d
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Organizator konkursu
Agnieszka Oryl
I B NAJLEPSZA W PIŁCE SIATKOWEJ
19.05.201417 maja 2014 roku został rozegrany kolejny Turniej Drużyn Mieszanych w Piłce Siatkowej Klas Pierwszych. W turnieju wzięły udział wszystkie klasy pierwsze. Zawody rozegrane zostały systemem ,,każdy z każdym”.
Tym razem zwyciężyła klasa I B przed I A i I C.Mecze były bardzo zacięte i większość z nich do końca trzymała w napięciu.
Wyniki turnieju: IA - IB 0-2, IA – IC 2-1, IA – ID 2-1, IA – IE 2-0, IB- IC 2-0, IB – ID 2-0, IB – IE 2-0,
IC – ID 2-1, IC- IE 2-0, ID – IE 2-1.Skład zwycięskiego zespołu: Topa Ada, Gasiul Ada, Sobieska Natalia, Pałejko Ola,
Szydłowski Bartek i Burdyn Filip.
n-l wych. fizycznego p. Marzena Milewska
"JESTEŚ TYM, CO JESZ..."
16.05.2014
To powszechnie znane wszystkim hasło przyświecało spotkaniu z panią dietetyk Ewą Warsińską, które odbyło się w bibliotece Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w piątek 16 maja 2014r. Klasy trzecie gimnazjum uczestniczyły w nim w ramach lekcji wychowania zdrowotnego. Tematyka spotkania skupiała się wokół zdrowego żywienia nastolatków. Pani Dietetyk w interesujący sposób opowiedziała zgromadzonym, jak powinien odżywiać się młody człowiek, jakie składniki zawarte w pożywieniu są niezbędne dla jego zdrowia i prawidłowego rozwoju. Zwróciła uwagę uczniów na produkty żywnościowe dostępne na półkach w sklepie, na ich przydatność i zasób składników odżywczych. Podała receptury ciekawych, zdrowych i smacznych przekąsek oraz soków, jakie młodzi ludzie mogą sobie samodzielnie przygotować w domu. Nie obyło się także bez degustacji koktajlu „bomba witaminowa”, które specjalnie dla uczniów przygotowała pani Dietetyk. Zadaniem uczniów było rozpoznać skład tegoż koktajlu po smaku, kolorze i konsystencji. A z tym było już trochę problemu…
Miejmy nadzieję, że tego typu lekcje nauczą młodzież racjonalnego odżywiania oraz świadomego wyboru zdrowych produktów. W związku z dużym zainteresowaniem młodzieży tą tematyką tego typu lekcje będą kontynuowane.
PARADA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH - KLUB OŚMIU
14.06.2014Zapraszamy do albumu Foto
W niedzielę 11 maja 2014 r. ulicami naszego miasta przeszła Parada Organizacji Pozarządowych Powiatu Ostródzkiego. Parada została zorganizowana przez Radę Organizacji Pozarządowych Powiatu. W przemarszu spod pomnika Św. Jana Pawła II przy Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie do Centrum Użyteczności Publicznej obok przedstawicieli kilkunastu organizacji pozarządowych uczestniczyli również wolontariusze Klub Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu Fundacji „Świat na tak” Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie. Po przejściu barwnego korowodu do CUP odbyła się prezentacja oraz karaoke Organizacji Pozarządowych.
W paradzie pod opieką pana Sławomira Dziembowskiego Dorosłego Lidera Klubu Ośmiu Młodzieżowego Wolontariatu udział wzięli następujący wolontariusze naszego gimnazjum: Michał Gackowski, Daria Swat, Agnieszka Żelazna, Klaudia Nadolna, Cezary Sack, Paula Stańczak, Natalia Falkowicz, Natalia Jonatowska, Maria Kucharska, Emilia Żarczyńska, Anna Pelc, Bartosz Szydłowski, Hanna Dzitkowska, Katarzyna Kołecka, Paulina Kaźmierczak, Mateusz Rogaski.
- 09.09.2015
9 maja 2014 r. w Dniu Unii Europejskiej na sali OCSiR przy Gimnazjum nr 2 w Ostródzie odbyła się Eurogimnazjada 2014.
Tegoroczna impreza miała charakter „Wielkiego Testu Wiedzy o Unii Europejskiej”, do którego przystąpiły reprezentacje szkół gimnazjalnych naszego miasta i okolic oraz opiekunowie towarzyszący uczniom.
W konkursie jako gospodarz wzięła udział reprezentacja Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum Saleziańskiego oraz Gimnazjum z Durąga.Każda szkoła uczestnicząca w imprezie wystawiła dwuosobową reprezentację złożoną z uczniów klas drugich, którzy odpowiadali na pytania testu i mieli do wykonania zadanie językowe z języka angielskiego oraz dwuosobową reprezentację uczniów klas I-III, która wykonywała zadania plastyczno – wiedzowe.
Nasze gimnazjum reprezentowali uczniowie:
Iga Klebaniuk z kl. I C
i
Aleksandra Achrem z kl. III B
oraz
Kacper Dembek z kl. II D
i
Wiktor Kotwicki z kl. II D.Po wyrównanej walce zwycięzcami okazali się uczniowie Gimnazjum Saleziańskiego.
Uczniowie naszego gimnazjum ostatecznie zajęli II miejsce.
WITAJ MAJ , TRZECI MAJ…
08.09.2015Tą i innymi pieśniam uczniowie naszego gimnazjum uczcili Święto Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku szkolnym apel przygotowali uczniowie kl. I c i II a pod kierunkiem p. Ewy Szwesty, p. Katarzyny Fijas i B. Jankowskiej - Iwaniec. Oprawę muzyczną przygotowali uczniowie ze szklonej Estrady Muzycznej pod czujnym okiem p. Iwony Ciunelis.
Uroczystość upamiętniała ważną datę w dziejach historii Polski.
ZAJĘCIA PROFILAKTYCZNE Z FUNKCJONARIUSZEM STRAŻY MIEJSKIEJ
16.05.2014Bezpieczny telefon komórkowy, zasady bezpieczeństwa w sieci
Telefony komórkowe, komputery, poczta elektroniczna i Internet dają naszym dzieciom możliwości komunikacji, których my nie znaliśmy. Najczęściej korzystają z tych środków rozsądnie, informując nas, gdzie są, utrzymując kontakty z przyjaciółmi, odrabiając lekcje itd. Czasami jednak używają ich do celów, które są według nas niewłaściwe.
Czym jest zjawisko „wirtualnego prześladowania”?
Wirtualne prześladowanie to elektroniczna kontynuacja znanego nam ze szkół wyśmiewania, upokarzania i zastraszania. W ten sposób zachowują się zwykle nastolatki w stosunku do swoich rówieśników, korzystając z sieci lub telefonów komórkowych, najczęściej w sposób anonimowy. Do wirtualnego prześladowania dochodzi zwykle za pośrednictwem wiadomości tekstowych wysyłanych z telefonów komórkowych lub poczty elektronicznej, wiadomości błyskawicznych, blogów w witrynach społeczności internetowych czy stron internetowych. Prześladowanie przybiera różne formy: od rozpowszechniania fałszywych plotek oraz krępujących zdjęć innych osób po wysyłanie obraźliwych wiadomości, regularne molestowanie (czasami seksualne), śledzenie, grożenie, a nawet wymuszanie. Między znęcaniem się nad słabszymi w tradycyjnym znaczeniu a wirtualnym prześladowaniem istnieją dwie zasadnicze różnice. Po pierwsze, dzięki nowoczesnym technologiom internetowy prześladowca może bardzo szybko rozpowszechniać obraźliwe wiadomości. Krępujące zdjęcie wykonane telefonem komórkowym można na przykład w ciągu kilku minut wysłać do kilkunastu osób z klasy. Po drugie telefony komórkowe, komputery i Internet dają poczucie anonimowości, które zachęca do stosowania bardziej drastycznych form nękania.
Zasady bezpiecznego korzystania z Internetu i telefonu komórkowego oraz konsekwencje „wirtualnego prześladowania” omówił uczniom klas I funkcjonariusz Straży Miejskiej pan Robert Kwiatek.Pedagog szkolny mgr Anna Kuźniar
- 07.05.2014
W dniu 7 maja 2014 r. w Gimnazjum nr 1 w Ostródzie odbyły się dwa konkursy:
- KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ I SYMBOLACH NARODOWYCH;
- KONKURSU WIEDZY O ORGANIZACJACH POZARZĄDOWYCH POWIATU OSTRÓDZKIEGO.
W KONKURSIE WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ I SYMBOLACH NARODOWYCH wzięło udział 17 uczniów z klas I - II.
Uczniowie rozwiązywali test wyboru składający się 31 pytań. Aby wyłonić II i III miejsce potrzebna była dogrywka ustna.Wyniki konkursu:
I miejsce: Ewa Kopania z kl. I C
II miejsce: Michał Krzyżewski z kl. II C
III miejsce: Wiktor Kotwicki z kl. II DW eliminacjach KONKURSU WIEDZY O ORGANIZACJACH POZARZĄDOWYCH POWIATU OSTRÓDZKIEGO wzięło udział 13 uczniów z klas drugich. Przypomnijmy, że klasy drugie jako jedyne w obecnym roku szkolnym uczą się wiedzy o społeczeństwie.
Uczniowie rozwiązywali zestaw zawierający 30 pytań (pytania zamknięte i otwarte) przygotowany przez organizatora konkursu -
Gminę Morąg oraz Lokalną Organizację Turystyczną.Wyniki konkursu zostaną podane uczniom po sprawdzeniu prac przesłanych do organizatora konkursu.
Sławomir Dziembowski i Jerzy Krezymon
- 06.05.2014
5 maja 2014 r. w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie odbyło się Konwersatorium nt. „Roli wolontariatu w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego”.
Organizatorem spotkania był Samorząd Uczniowski oraz Klub 8 Młodzieżowego Wolontariatu Gimnazjum nr 1.W spotkaniu z młodzieżą jako gość wzięła udział Pani Jolanta Dakowska, naczelnik Wydziału Kultury, Sportu i Współpracy z Sektorem Pozarządowym starostwa powiatowego w Ostródzie.
Tematyka spotkania nawiązywała do jednego z zadań konkursowych w ramach Turnieju Szkół:
Bezpieczna Szkoła – Demokratyczny Kraj.W trakcie Konwersatorium uczniowie wysłuchali ciekawych opinii na temat społeczeństwa obywatelskiego oraz roli wolontariatu wspierającego jego rozwój.
Młodzież dowiedziała się jak rozwijaj się działalność wolontariatu w naszym mieście, powiecie, województwie oraz w jaki sposób samorząd wspiera aktywność obywatelską w naszej „małej ojczyźnie”.Przypomnijmy, że realizacja wszystkich zadań turnieju przybliży nasze gimnazjum do otrzymania tytułu: Bezpiecznej Szkoły Obywatelskiej.
Szkolny Koordynator Turnieju - Sławomir Dziembowski
Archiwum
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie