• KONKURS RECYTATORSKI KLAS 1-3

30.03.2023

29.03 odbył się Konkurs Recytatorski "Bawmy się w teatr". Uczniowie zaprezentowali utwory polskich artystów według własnej interpretacji. W przeglądzie brali udział uczniowie klas I-III. Pomimo stresu, wszyscy uczestnicy zaprezentowali się wspaniale. Jury przyznało uczniom wyróżnienia oraz 3 główne miejsca.

LAUREACI:
              1. Weronika Popławska - kl. 2a
              2. Marika Kołakowska - kl. 2b
              3. Zuzanna Staszkiewicz - kl. 1c

Wyróżnienia:
              1. Zuzanna Szprengel - kl. 1a
              2. Paweł Walczak - kl. 2a
              3. Nadia Śnieżko - kl. 2c
              4. Aleksander Piejdak - kl. 3a

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

• Spotkanie z misjonarzami

28.03.2023

27 marca w naszej szkole odbyło się spotkanie z misjonarzami, którzy pracowali w różnych krajach Afryki, a obecnie współpracują z Salezjańskim Ośrodkiem Misyjnym w Warszawie. Odwiedzili nas ks. Marek Kowalski, który przez wiele lat pracował w różnych krajach afrykańskich, wolontariuszka Anna Poliszkiewicz, która przez rok pracowała w Ugandzie oraz pan Sanza Mulangu, który pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga, a obecnie mieszka w PolscOpowiedzieli oni nam o problemach z jakimi muszą zmagać się mieszkańcy tego kontynentu. Jednym z największych jest bardzo utrudniony dostęp do wody i to na tym nasi goście się skupili Po krótkiej opowieści jak się żyje w miejscu, gdzie po wodę trzeba iść wiele kilometrów, odbyły się próby noszenia misek na głowie, tak jak to robią kobiety w krajach afrykańskich, co okazało się trudniejsze niż się wydaje.

• Wielkanoc tuż, tuż

23.03.2023

Tradycyjnie, jak co roku w naszej szkole odbywa się konkurs plastyczny "Najpiękniejsza Pisanka Wielkanocna". Do etapu międzyszkolnego konkursu zakwalifikowały się prace następujących uczniów: Zuzanna Tuńska z kl. 8b, Lena Prześniak kl. 4b, Amelia Walkowiak kl. 4d, Iga Szyszka kl. 4d i Kacper Klonowski kl. 4d. Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał.

• Turniej 1 z 10!

17.03.2023

15 marca 2023 odbył się Teleturniej 1 z 10. W konkursie wzięli udział przedstawiciele klas I-III: Ola Michalska (1a), Natalia Zalewska (1b), Krystyna Głowacka (1c), Julia Retkiewicz (1d), Jakub Józefowicz (2a), Marika Kołakowska (2b), Miłosz Czarnecki (2c), Jakub Rak (3a), Borys Gronkiewicz (3b), Hanna Gronek (3c). Uczniowie wykazali się ogromną wiedzą, dotyczącą naszej szkoły. Pytania dotyczyły nie tylko aktualnych wiadomości, ale także treści historycznych. Spośród uczestników zostało wyłonionych troje uczniów, którzy wykazali się największą wiedzą. Byli to: Ola Michalska, Marika Kołakowska i Jakub Józefowicz. Pozostałe osoby zostały wyróżnione i otrzymały nagrody pocieszenia. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy !

• XV Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków "Ośmiu Wspaniałych"

13.03.2023

W piątek w naszej szkole odbyła się uroczysta XV Gala Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. Z wielką przyjemnością gościliśmy przedstawicieli władz miasta, ostródzkich szkół, kandydatów do tytułów laureatow, ich rodziców i opiekunów. Wśród uczestników konkursu znaleźli się wolontariusze, którzy reprezentowali wszystkie szkoły podstawowe naszego miasta. Swoje dzialania charytatywne prezentowało 13 uczestników indywidualnych oraz jedna grupa. Jury wyłoniło 8 laureatów wśród których znalazła się wolontariuszka, która będzie reprezentowała Miasto Ostródę na ogólnopolskiej gali. Zaszczyt ten przypadł naszej Lidzi Jankowskiej z 8c, która otrzymała zasłużony tytuł Wspaniałej Miasta Ostródy 2023. Serdecznie gratulujemy Lidzi, trzymamy kciuki i życzymy powodzenia w dalszych zmaganiach konkursowych!

• Nasi wspaniali koledzy!

09.03.2023

Z okazji Dnia Kobiet chłopcy z klas 4-7 bardzo zacięcie rywalizowali o słodkości dla swoich dziewcząt z klasy. W konkursie „Sławne Kobiety” najlepsi okazali się: Hubert z kl.8c, Franek z klasy 5b oraz Gabryś z 7a. Gratulacje!

• POMAGAMY!

03.03.2023

POMAGAM KOLEGOM W SYRII - pod takim hasłem odbył się kiermasz ciast w naszej szkole w budynku przy ulicy Piłsudskiego. Nie zawiedli wolontariusze, można było kupić najróżniejsze smakołyki. Wyrazy wdzięczności kierujemy do naszych wspaniałych Rodziców, którzy mocno nas wspierają, często osobiście pieką ciasta i je przynoszą. Wszyscy uczniowie mieli słodką ucztę. Wolontariusze z klas 6a, 6b i 7a pracowali z wielkim zaangażowaniem, dziękujemy Wam za ciężką pracę oraz pani Annie Płotek. Kiermaszem włączyliśmy się do programu Caritas Polska pod nazwą SZKOŁA SZKOLE. Otrzymaliśmy również certyfikat Przyjciela tego programu. Zapraszamy do fotorelacji.