Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Ostródzie

 

Nawigacja

 • - Obrazek 1
  "CZŁOWIEKA TRZEBA MIERZYĆ MIARĄ SERCA"
  Jan Paweł II

 • DZIEŃ WOLONTARIUSZA

  DZIEŃ WOLONTARIUSZA

  „Zostań wolontariuszem, zmieniaj siebie i świat”- pod takim hasłem 5 grudnia w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Został on ustanowiony rezolucją zgromadzenia Ogólnego ONZ w 1986 roku. Od tego czasu w ten niezwykły dzień obchodzone jest święto wszystkich ludzi, którzy dzielą się z potrzebującymi sercem, życzliwością i czasem. Idea wolontariatu to nie tylko dawanie cząstki siebie, czy służenie innym, ale to także zdobywanie doświadczenia i uczenie się empatii.
  W ten niezwykły dzień społeczność Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II uhonorowała wszystkich wolontariuszy- ludzi pełnych pasji i zaangażowania. O ich niezwykłej pracy mówili również zaproszeni na uroczystą galę goście. Wszyscy mogli zapoznać się z działaniami i rolą wolontariatu. Nie zabrakło podziękowań, upominków i mądrych rad zawartych w powiastce filozoficznej – „Mały Książę”. Tego dnia zdaliśmy sobie również sprawę z tego, jak wiele młodych osób pragnie pomagać i troszczyć się o drugiego człowieka. Pamiętajmy słowa naszego patrona Jana Pawła II: „Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje”.

 • Zapraszamy do galerii DZIEŃ WOLONTARIUSZA.

 • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

  MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

  3 grudnia 2018 r. w Szkole Podstawowej Nr 3 został rozegrany Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Turniej miał na celu sprawdzenie własnych umiejętności, skonfrontowanie ich z umiejętnościami zaproszonych zespołów. W turnieju wzięło udział pięć zespołów: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Zespół Szkolno Przedszkolny nr 4  i dwa zespoły Szkoły Podstawowej Nr 3. Zawody zostały rozegrane systemem "każdy z każdym”. Razem zostało rozegranych 10 meczy. Pierwsze miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 3 przed Szkołą Podstawową nr 2 i  Szkołą Podstawową nr 1. Dalsze miejsca zajął drugi zespół Szkoły Podstawowej nr 3 i Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 4. Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodki upominek , a trzy pierwsze nagrodzono pucharami. Turniej odbył się dzięki środkom z grantów Burmistrza Miasta Ostróda oraz Radzie Rodziców Szkoły Podstawowej Nr 3 w Ostródzie.

  Skład pierwszego zespołu SP3:    

  Wiktoria Krawiec, Karolina Przelaskowska, Kinga Szymaniak, Alicja Jasiewicz, Weronika Wójciak, Wiktoria Pasilis, Aleksandra Kędzierska, Lena Naruniec.

  MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ - Obrazek 1

    Skład drugiego zespołu SP3:

  Oliwia Kuliś, Wiktoria Jabłonowska, Aleksandra Nowosad, Agnieszka Kosińska, Julia Pereszczako, Marcjanna Mirecka, Anna Dzwolak.

  MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ - Obrazek 2

  Wszystkim zawodniczkom gratulujemy sportowej postawy!

  MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ - Obrazek 3

               W  organizacji turnieju pomagali uczniowie: Wiktor Orkisz, Mateusz Rożyński, Marcel Rybicki, Igor Gaszyński, Szymon Otremba i Piotr Saks. Należą im się słowa podziękowania.

   

                                               nauczyciel wychowania fizycznego - Marzena Milewska

   

 • ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY

  ODPŁATNOŚĆ ZA OBIADY - Obrazek 1

 • NOWOŚCI WYDAWNICZE W NASZEJ BIBLIOTECE

 • PATRIOTYCZNE ŚPIEWANIE

  W dniu dzisiejszym patriotycznym przedpołudniem uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczcili setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość rozpoczął apel pamięci przy ulicy Marszałka Piłsudskiego na pamiątkę wydarzeń sprzed 100 lat. Delegacja nauczycieli i uczniów wraz z panią dyrektor zasadzila Drzewko Niepodległości. Następnie uczniowie zapalili symboliczne białe i czerwone znicze pod Dębami Pamięci i Drzewkiem Niepodległości dla uczczenia bohaterów poległych w walce o wolną Polskę. Kolejnym elementem święta było przejście rozśpiewanym, otulonym w kolorowe barwy korowodem do budynku szkoły przy ul. Rycerskiej, gdzie z ogromnym zaangażowaniem wszystkie klasy wspólnie śpiewały pieśni i piosenki patriotyczne.
  O godz. 11.11 łącząc się duchowo z uczniami wszystkich polskich szkół odśpiewaliśmy cztery zwrotki Hymnu. Na zakończenie spotkania wręczono nagrody uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w konkursach związanych z rocznicą Odzyskania Niepodległości.
  Patriotyczne przedpołudnie pokazało, jak ważna dla uczniów naszej szkoły jest Ojczyzna i jak swoją postawą potrafią manifestować miłość do Niej.

 • AKCJA CZYTELNICZA

  Narodowe Czytanie w ramach realizacji 
  szkolnego projektu edukacyjnego

  „100 lat Niepodległej”

  Przed nami 11 listopada, a więc święto szczególne w kalendarium wydarzeń
  związanych z historią Polski. W związku z tym postanowiliśmy zaproponować uczniom naszej szkoły spotkanie z literaturą o charakterze narodowym.

  We wtorek 6 listopada wszyscy uczniowie naszej szkoły
  uczestniczyli w specjalnej akcji czytelniczej,
  którą pod kierunkiem nauczycieli przygotowali uczniowie klasy VII a:
  Olga Jasińska, Maciej Kietrys, Łukasz Ługiewicz i Jakub Wal,
  którzy głośno odczytali swoim starszym kolegom
  fragmenty powieści pt. „Syzyfowe prace” S. Żeromskiego. 
  Fragmenty te dotyczyły problematyki narodowej w czasie zaborów Polski
  i lekcję języka „miejscowego” w rosyjskim gimnazjum.


  Z kolei młodsi uczniowie wysłuchali wierszy dotyczących
  miłości ziemi ojczystej znanych polskich poetów
  m.in.: I. Krasickiego, A. Słonimskiego, W. Chotomskiej, J. Bialobrzeskiej.

  Akcja czytelnicza miała na celu przybliżenie uczniom polskiej literatury i poezji, która zawsze odgrywała ogromną rolę w krzewieniu polskości i wychowaniu młodych pokoleń do patriotyzmu i bycia prawdziwym Polakiem.

 • - Obrazek 1

 • ŚWIĘTO SZKOŁY - 16 października

  40 lat temu - 16 października 1978 na konklawe zwołanym po śmierci Jana Pawła I, w ósmym głosowaniu kardynał Karol Wojtyła został wybrany na papieża i przybrał imię Jana Pawła II.
  Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski, jak również pierwszym od 455 lat biskupem Rzymu niebędącym Włochem.

  58-letni wówczas Jan Paweł II został najmłodszym z papieży, jakich wybrano od półtora wieku i 262. następcą św. Piotra.

  Jan Paweł II przeszedł do historii jako papież pielgrzym.

  W czasie pontyfikatu odbył 104 zagraniczne pielgrzymki do 132 krajów. Odwiedził każdy kontynent, bywał w miejscach, do których nie docierali wcześniej inni papieże. Wkrótce został nazwany „papieżem-pielgrzymem”. 9 razy odwiedził Polskę, 7 razy Stany Zjednoczone i Francję, 9 razy spotkał się z młodymi na Światowych Dniach Młodzieży, które sam zapoczątkował.
  Pokonał 1,7 miliona kilometrów, co odpowiada 30-krotnemu okrążeniu Ziemi wokół równika i trzykrotnej odległości między Ziemią a Księżycem.
  Wprowadził Kościół w nowe tysiąclecie. Był papieżem przez 26 i pół roku, czyli 9666 dni. Jego pontyfikat był drugim co do długości w dziejach Kościoła.
  Nasz Patron – nasz Ojciec ...dzisiaj kolejny raz składamy mu hołd...

 • Zapraszamy do galerii - Obrazek 1ŚWIĘTO SZKOŁY .

 • - Obrazek 1
  Proszę o uiszczanie opłat za obiady
  do 15-go każdego miesiąca.

 • OGŁOSZENIE

  OGŁOSZENIE - Obrazek 1

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • WYPŁATA STYPENDIÓW MOTYWACYJNYCH

  UWAGA!!!!!!

  RODZICE I UCZNIOWIE KLAS V, VI, VII, VIII ORAZ 3 GIMNAZJALNYCH

   

  WYPŁATA STYPENDIÓW MOTYWACYJNYCH

  Stypendia motywacyjne (za naukę i sport) wypłacane będą 10.09.2018 r.
  (poniedziałek) w godz. 11.00 – 15.00 w budynku przy ul. Rycerskiej 5.

  Miejsce wypłat – gabinet p. Beaty Perużyńskiej – parter – pokój intendentki.

   

  UWAGA!!!!!!!

  Stypendia mogą odebrać tylko rodzice.
  W szczególnych przypadkach stypendium może odebrać uczeń za okazaniem pisemnego upoważnienia od rodzica. Dodatkowo uczeń musi mieć przy sobie legitymację szkolną.

 • PLAN LEKCJI na rok szkolny 2018/2019

  PLAN LEKCJI na rok szkolny 2018/2019 - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

 • - Obrazek 1

strona: