• Bądźmy ze zdrowiem psychicznym na TAK!

12.10.2024

Jak co roku 10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Dotyczy ono każdego człowieka bez względu na wiek.

Ważne jest aby wiedzieć jak o siebie zadbać, budować dobrostan fizyczny, psychiczny i społeczny oraz gdzie szukać wsparcia w momentach kryzysu czy choroby.

W szkole uczniowie i nauczyciele odbyli pogadanki na lekcjach o zdrowiu psychicznym. Rozwieszone zostały plakaty oraz rozesłane materiały w formie elektronicznej. Zachęcamy do lektury oraz rozmów na ten tak ważny temat na co dzień dzieci oraz młodzież jak również rodziców i nauczycieli. Zdrowie psychiczne jak fizyczne mamy tylko jedno.

• Brawo dla naszych piłkarzy!

12.10.2024

Nasi chłopcy nie mieli sobie równych podczas Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych dla klas VII i VIII, który odbywał się na Stadionie Miejskim przy ul. Wyszyńskiego. Reprezentacja klas VII i VIII w składzie Jędrek, Szymon, Antek, Gucio, Borys, Olek, Natan C, Natan S. z kl. VII a, Igor, Gabryś z kl.VII c oraz Błażej, Kajtek, Szymon i Mateusz z kl. VIII a w obu turniejach zdobyła najwyższe podium. Gratulujemy chłopcom i trenerom Krzysztofowi Jankowskiemu oraz Kazimierzowi Iwaniec a także Grzegorzowi Stachowiczowi, który wspierał zawodników. Życzymy powodzenia w kolejnych etapach!

• Trójka Trójce!

04.10.2024

Zakończona została zbiórka darów dla Szkoły Podstawowej nr 3 im. Janusza Korczaka w Nysie. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Zebrane przez nas dary dla poszkodowanych w powodzi mieszkańców Nysy wyruszyły w drogę. Szkoła Podstawowa nr 3 w Nysie jako koordynator akcji przekaże je potrzebującym. Dziękujemy naszym uczniom, rodzicom oraz innym darczyńcom.

• Gratulujemy i jesteśmy dumni!

04.10.2024

Uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w nowym sportowym doświadczeniu - Mój pierwszy triathlon - organizowany przez Ostróda Sport Team. Triathlon to wszechstronna dyscyplina sportowa będąca kombinacją pływania, kolarstwa i biegania. Zawodnik kolejno płynie, jedzie na rowerze i biegnie, a czas końcowy obejmuje również zmianę stroju i sprzętu sportowego.

Każdy uczestnik zmierzył się z tymi trzema dyscyplinami, na koniec otrzymał pamiątkowy medal i dyplom. W trakcie zawodów odbyły się wykłady na temat triathlonu i bezpieczeństwie jazdy na rowerze.

W indywidualnej klasyfikacji na podium stanęli: Anna Piotrowska - 3 miejsce dziewczęta klasy 5, Olek Porowski - 1 miejsce chłopcy klasy 5 oraz Borys Gronkiewicz - 3 miejsce chłopcy klasy 5.

Borys Wójciak - 1 miejsce chłopcy klasy 7. Weronika Stępka - 1 miejsce dziewczęta klasy 8, Maciej Stefański - 1 miejsce chłopcy klasy 8 oraz Kajetan Janulis - 2 miejsce chłopcy klasy 8.

Wszyscy nasi uczniowie zostawili serducho na torze triathlonowym.

04.10.2024

W dniu 26 września 2024 roku w naszej szkole świętowaliśmy Europejski Dzień Języków, który miał na celu promowanie nauki języków obcych oraz różnorodności kulturowej w Europie. Uczniowie klas 4-8 mieli okazję uczestniczyć w kreatywnych zajęciach, które łączyły naukę z zabawą. Poznali ciekawostki o różnych krajach, ich kulturze i językach, a także brali udział w quizach, łamigłówkach oraz grach językowych. Dzięki wspólnym zadaniom, takim jak powitania i liczenie w różnych językach, uczniowie nie tylko poszerzyli swoją wiedzę, ale też świetnie się bawili, rywalizując i współpracując w atmosferze radości.

• Wspólnie budujemy lepsze, bardziej wartościowe środowisko!

01.10.2024

W dniu 30 września 2024 roku w naszej szkole odbył się wyjątkowy „Piknik Wartości”, podczas którego uczniowie klas 1-3 mieli okazję zaprezentować poznane wartości, takie jak przyjaźń, dobro, miłość, szacunek i odpowiedzialność. W ramach wydarzenia dzieci przygotowały plakaty oraz zaprezentowały swoje przemyślenia i refleksje w formie tańca.

Podczas pikniku uczniowie wspólnie pracowali nad projektami, które wyrażały istotę tych wartości w życiu codziennym. Dzieci, poprzez twórcze działania, uczyły się, jak ważne są one w relacjach międzyludzkich oraz w budowaniu pozytywnej atmosfery zarówno w szkole, jak i poza nią.

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za zaangażowanie i kreatywność.

Również uczniowie klas 4-8 podczas Pikniku Wartości promowali kluczowe wartości, takie jak miłość, szacunek, tolerancja, wolność, odwaga oraz honor.

Wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 08:00 w szkole, gdzie każda klasa w swoich zespołach opracowała wylosowaną wartość w formie plakatu, wiersza/piosenki i scenki. Następnie o godz. 10:15 spotkaliśmy się na boisku, aby każda klasa mogła zaprezentować swój projekt.

Usłyszeliśmy wiele wartościowych treści o takich zagadnieniach jak patriotyzm, równość i szacunek, solidarność, wolność, miłość, odwaga.

Wartości kształtują naszą tożsamość i wpływają na nasze zachowanie. Pomagają nam podejmować właściwe decyzje i kierować się w życiu dobrem. Dzięki wartościom możemy budować zdrowe i trwałe relacje, a także przyczyniać się do tworzenia lepszego społeczeństwa.

Pielęgnowanie jest niezwykle ważne. To one kierują naszymi działaniami i pomagają nam stawać się lepszymi ludźmi. Wartości to nasz moralny kompas, który prowadzi nas przez życie.

• ul. Rycerska 5
          14-100 Ostróda