• Wolontariusze nie zwalniają tempa!

19.12.2023

"Daj pluszaka dla strażaka" to nazwa akcji, którą zakończyli wizytą w Jednostce ratowniczo - gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie. Najmłodsi przedstawiciele wolontariuszy dostarczyli strażakom ponad 20 worków maskotek pluszowych ofiarowanych przez dzieci z ostródzkich szkół podstawowych. Zabawki te trafią do dzieci, które będą świadkami bądź uczestnikami tragicznych wypadków. Nasi wolontariusze spotkali się z Panem Komendantem, który zaprosił ich na zajęcia w przyszłym roku. Panowie strażacy oprowadzili całą grupę po jednostce i zaprezentowali sprzęt używany w czasie różnych akcji. Wycieczka po zakamarkach jednostki była bardzo interesująca. Mamy nadzieję, że pluszaki będą potrzebne jak najrzadziej.

Sfinalizowali akcję "I TY możesz zostać Św. Mikołajem", którą zorganizowali z wolontariuszami z Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie. Przedstawiciele naszego Klubu 8 i zaprzyjaźnieni licealiści, w magicznej, świątecznej atmosferze obdarowali słodyczami, zabawkami i przyborami szkolnymi swoich kolegów i koleżanki ze Szkoły Podstawowej w Dylewie. Dzieci nie ukrywały radości z podarunków. Szkoda, że Boże Narodzenie jest tylko raz do roku....

• Gratulacje!

18.12.2023

Silna ekipa czyli Inez, Marko i Miłosz dali dzisiaj popis swoich recytatorkich i językowych umiejętności w Niemieckojęzycznym Konkursie Recytatorskim w Deutsches Haus Tannen w Ostródzie. Gratulujemy sukcesów.

• Nowi Wolontariusze!

15.12.2023

Po otrzęsinach i ślubowaniu czas na nastepny krok... Nowi wolontariusze otrzymali upragnione legitymacje i indeksy. Najliczniej do wolontariatu przystąpiły w tym roku klasy V. Mają już za sobą pierwsze zbiórki i kiermasze. Brawo dla Was kochani. Życzymy wielu pięknych akcji, oby Wasz zapał nie zgasł.

• Mamy to!

15.12.2023

Niezmiernie miło nam poinformować, iż nasza szkoła uzyskała dofinansowanie do dwóch projektów w ramach programu Erasmus + na kwotę ok 80,000 Euro każdy.

Kadra pedagogiczna będzie szkolić się i zdobywać nowe kompetencje w dwóch zagranicznych ośrodkach. W roku 2024 czekają na nas wyjazdy na szkolenia do Grecji oraz do Hiszpanii. Mamy nadzieję, że zdobyta przez nauczycieli wiedza i umiejętności wpłyną na jakość kształcenia w naszej szkole.

• Nasi Wolontariusze biorą udział w kolejnych akcjach!

13.12.2023

12 grudnia grupa UCZNIÓW ze Szkolnego Koła PCK wzięła udział w podsumowaniu akcji charytatywnej "Paczka dla Potrzebujących" w CUPie, razem z innymi pracownikami, pomagała przy organizacji i pakowaniu zebranych artykułów spożywczych i chemii.

W naszej szkole zakończyła się zbiórka słodyczy w ramach akcji I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM. Zebrane łakocie, gry i maskotki wolontariusze zanieśli do zaprzyjaźnionej szkoły Liceum Ogólnokształcącego im. J.Bażyńskiego w Ostródzie. Poznaliśmy tamtejszych działaczy wolontariatu, którzy bardzo miło nas przyjęli. Razem z licealistami pakowaliśmy prezenty.....wszak każdy może być Mikołajem. Nasi ósmoklasiści spisali się na medal no i poznali szkołę, do której być może niedługo trafią.

• Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

08.12.2023

W "Małej Trójce" odbył się 17. Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek dla klas I - III. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz Laureatom. Naszą szkołę w Ostródzkim Międzyszkolnym Konkursie Kolęd w kategorii klasy I-III reprezentować będą Nadia i Ania. Szkolny Konkurs Kolęd uświetnił występ "Roztańczonych dzieciaków". Dziękujemy.

• Brawo!

01.12.2023

30 listopada odbyły się Miejskie Turnieje Minisiatkówki Trójek Dziewcząt i Chłopców. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy uplasowali się na trzecim miejscu. Gratulujemy naszym uczniom miejsca na podium.