• I semestr za nami!

19.01.2024

18 stycznia odbył się apel podsumowujący naukę i konkursy w I semestrze. Najlepszy wynik osiągnęła klasa 4 a osiągając średnią 5,08. Brawo! Życzymy naszym uczniom i nauczycielom udanych i bezpiecznych ferii zimowych. Wypoczywajcie w bezpieczny i aktywny sposób Do zobaczenia lutego.

• Trzymają formę!

19.01.2024

18 stycznia klasy 7- me i 8 - ma wzięły udział w rozgrywkach klasowych - piłka nożna chłopców. Podczas zawodów dziewczyny kibicowały i zagrzewały kolegów do walki zgodnie z zasadą: Chcemy, aby nasi wygrali, ale szanujemy rywali! Najlepsze w tej kwestii okazały się uczennice kl. 7b.

Rozgrywki zostały zakończone następującymi wynikami:

I miejsce kl. 8 a
              II miejsce kl.7a
              III miejsce kl. 7c
              IV miejsce kl. 7 b

Gratulujemy!

• Brawo!

19.01.2024

Dwoje uczniów Lena Dąbrowska z 5 b kl. i Adam Szliszka z kl. 6c reprezentowało 15 stycznia naszą Szkołę w VIII Międzyszkolnym Konkursie "Czytamy książki Kornela Makuszyńskiego" organizowanym przez SP 6. W tym roku sprawdzano znajomość lektury "Panna z mokrą głową" i w tej rywalizacji Adamowi Szliszce udało się zająć II miejsce.

• Z inteligencją i emocjami nam po drodze

19.01.2024

W dniach 16-17.01.2024 r. w naszej szkole w obydwu budynkach przy ul. Piłsudskiego 4 i Rycerskiej 5 odbyły się spotkania z rodzicami uczniów klas 4-5 i klas 3 dotyczące "Inteligencji emocjonalnej". Wydarzenie prowadziły Panie Olga Talkun - psycholog szkolny, Anna Kuźniar - pedagog szkolny i Ewelina Podgórska - pedagog szkolny i specjalny. Rozmowy o rozumieniu, rozpoznawaniu i zarządzaniu emocjami spotkały się z żywym zainteresowaniem rodziców, którzy licznie na nie przybyli i wykazali się zarówno wiedzą jak i zrozumieniem tematu. Otrzymane materiały - ulotki edukacyjne posłużą z pewnością do zastosowania zdobytej wiedzy w praktyce. Uczniowie SP3 mogą być dumni i brać przykład ze swoich rodziców.

• Spotkanie z ...

16.01.2024

W ramach projektu "Bieg po zdrowie" klasy czwarte brały udział w spotkaniu z Panią Patrycją, która na co dzień pracuje w ostródzkim sanepidzie.  Temat prowadzonych zajęć brzmiał "Palenie tytoniu i jego skutki".  Uczniowie dowiedzieli się m.in. o szkodliwości papierosów i e-papierosów, jak negatywnie wpływają na zdrowie. To była cenna lekcja.

• Poznajemy prawdę o nietoperzach

15.01.2024

12.01. odbył się etap szkolny Międzywojewódzkiego Konkursu Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej pt.: "Czy w naszych lasach grasują wampiry? - Poznajmy prawdę o nietoperzach" organizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich. Do konkursu przystąpiło 32 uczniów z klas IV-VIII. Z tak licznej grupy zostało wyłonionych 4 uczestników, którzy będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym etapie międzyszkolnym, są to: Grzegorz Fydrych klasa 4a, Lena Dąbrowska klasa 5b, Dawid Malinowski klasa 5c, Justyna Zworska klasa 5c. Gratulujemy!!

Koordynator konkursu - nauczycielka geografii p. Anna Borowska

• Brawo Aniu!

15.01.2024

Ania Augustyn z klasy 3a zajęła 3 miejsce w Konkursie Kolęd i Pastorałek Kantyczki 2024, który odbył się 10 stycznia w Łukcie. Konkurs jest adresowany do dzieci i młodzieży z terenu naszego województwa. Gratulujemy