• XXX III Ostródzkie Biegi Uliczne

21.05.2023

19 maja, chętni uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXX III Ostródzkich Biegach Ulicznych.  Reprezentanci naszej szkoły na bieżni dawali z siebie 100%. Na podium w swoich kategoriach stanęli Bolek Chmielewski z kl. 4a  zajmując 3 miejsce  oraz Patryk Nowicki z kl. 7a zajmując 2 miejsce. Niewątpliwie, wszystkim młodym biegaczom należą się wielkie brawa za udział, bo konkurencja była w tym roku bardzo liczna.  Brawo!

• WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE

18.05.2023

Za nami popołudnie pełne emocji... Oczywiście samych pozytywnych. Spotkaliśmy się dziś w bardzo licznym gronie na Szkolnym Festynie zorganizowanym z okazji Święta Szkoły i obchodów 75-lecia jej istnienia. Było mnóstwo uśmiechu, radości i atrakcji co widać na załączonych zdjęciach. Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowania tego ważnego wydarzenia wszystkim pracownikom, nauczycielom i uczniom naszej szkoły a także ich rodzicom oraz mieszkańcom Ostródy za przybycie na nasze święto. Dziękujemy za współpracę Rada Osiedla Centrum, a także naszym sponsorom oraz wszystkim Przyjaciołom naszej placówki. Razem możemy więcej.

• Wiosna w obiektywie

17.05.2023

Rozstrzygnięto konkurs przyrodniczo - fotograficzny pod hasłem "Wiosna w obiektywie", który był skierowany do uczniów klas IV. Zadaniem młodych fotografów było uchwycenie piękna natury wiosną.

Wszyscy uczestnicy wykonali przepiękne zdjęcia.

I miejsce zajęła Iga Szyszka z klasy IVd
              II miejsce zajęła Lena Prześniak z klasy IVb
              III miejsce zajął Karol Fijas z klasy IVb

Wyróżnienia otrzymali Ignacy Urbański z klasy IVb i Kajetan Chmielewski z klasy IVa. Wszystkim uczestnikom zerdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy.

• Brawo Dominik!

16.05.2023

W miejskim konkursie czytelniczym "Szlakiem Drwęcy" naszą szkołę reprezentował uczeń klasy VII a Dominik Kruk - Dębski. Konkurs organizowany był przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostródzie. 16 maja odbyły się eliminacje miejskie, w których wzięli udział uczniowie z ostródzkich szkół podstawowych. Uczestnicy konkursu pisemnie odpowiadali na pytania związane z rzeką Drwęcą i jej dorzeczem oraz historią, zabytkami  naszego miasta. Dominik otrzymał wyróżnienie. Gratulujemy.

• O baśniach i legendach naszego regionu wiedzą najwięcej!

15.05.2023

15 maja w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy "Baśnie i legendy naszego regionu". Naszą szkołę reprezentowali: Laura Aftyka i Wiktoria Skolmowska z kl. 4 b oraz Kacper Klonowski z kl. 4 d. Celem konkursu było propagowanie wśród uczniów utworów regionalnych oraz sprawdzenie stopnia znajomości dwóch legend. (Kamień z Ostródy, Legenda o Łynie). Zadaniem uczniów było udzielenie poprawnych odpowiedzi na 20 pytań zamkniętych i otwartych. W tym zadaniu najlepsza okazała sie uczennica naszej szkoły  Wiktoria, która zajęła 1 miejsce. Laura i Kacper byli tuż za podium. Gratulujemy!

• Mistrzowie Pięknego Czytania

15.05.2023

12 maja w Sali Kameralnej Amfiteatru w Ostródzie odbył się Międzyszkolny Konkurs Pięknego Czytania. Naszą szkołę reprezentowali: Szymon Maliński z kl. 4 a, Dominika Matejko z kl. 6 b, Amelia Szymańska z kl 6 a, Julianna Królikowska z kl. 7 a, oraz Pola Szczyglak z kl. 8 a. Uczniowie wszystkich ostródzkich szkół podstawowych reprezentowali wysoki poziom pięknego czytania. Szymon zajął II miejsce w kategorii klas 3-4. Również II miejsce zajęła Dominika w kategorii klas 5-6, natomiast Pola zajęła III miejsce  w kategorii klas 7-8. Gratulujemy!

• Brawo dla naszych Siatkarek!

15.05.2023

Nasze zawodniczki 12 maja zajęły 2 miejsce w Półfinale Wojewódzkim w Piłce Siatkowej WMSZS! Jest to kolejny już sukces dziewcząt. Po zwycięstwie w mistrzostwach miasta, rejonu uplasowały się na drugim miejscu w turnieju regionalnym. Uzyskały tym samym awans do finału wojewódzkiego! Jesteśmy wśród sześciu najlepszych szkół w województwie. Brawo dziewczęta za wolę walki i ogromne zaangażowanie.

• "...Kto czyta, ten wie..."

10.05.2023

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek był dla uczniów klasy 1c okazją do odwiedzin i zajęć bibliotecznych w Miejskiej Bibliotece Publicznej dla Dzieci. Omówiliśmy zasady wypożyczania książek i poznaliśmy tytuły z księgozbioru dla dzieci. Potrafimy czytać coraz lepiej, więc wyruszamy w ciekawą podróż po kartach książek.