• Nasze Asy! Jesteśmy z Was dumni

24.06.2023

W sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Ostródzie Zastępca Burmistrza Ostródy Artur Gromko uhonorował 45 uczniów ostródzkich szkół podstawowych prowadzonych przez samorząd miejski okolicznościowymi statuetkami oraz tytułem „Szkolnego Asa Ostródy”.

Nagrody wręczono uczniom szkół podstawowych będących laureatami i finalistami olimpiad oraz konkursów przedmiotowych o zasięgu co najmniej wojewódzkim, a także uczniom ósmych klas osiągającym w roku szkolnym 2022/2023 wysokie wyniki w nauce.

Wśród nagrodzonych byli.

1. Mieszko Dobkowski
              2. Lidia Jankowska
              3. Filip Jankowski
              4. Mikołaj Jankowski
              5. Mikołaj Mucha
              6. Aleksandra Nikraszewicz
              7. Anna Ovsiienko
              8. Dominik Wiśniewski
              9. Filip Żarczyński

• Festyn "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

23.06.2023

W dniu 21 czerwca klasa 4a uczestniczyła w Festynie pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", który miał miejsce na Bulwarze nad Jeziorem Drwęckim. Było wiele ciekawych atrakcji: pokazy wodne, militarna wystawa broni, pojazdy policyjne, bańki mydlane, malowanie twarzy, robienie warkoczyków. Na koniec zmęczeni, ale zadowoleni uczniowie zjedli pyszne lody w pobliskiej lodziarni. W wesołych nastrojach wrócili do szkoły, którą wkrótce pożegnają. Liczymy, że dobrze będą pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji.

Klasa 5 a - warsztaty z samoobrony w ramach Festynu pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", który miał miejsce na Bulwarze nad jeziorem Drwęckim. Dodatkowo uczniowie korzystali z innych atrakcji: pokazy wodne, malowanie twarzy, warkoczyki.

Zakończenie roku szkolnego 2022/2023:

ul. Rycerska 5  - klasy 1-3 godz. 8.45 sala gimnastyczna.

ul. Piłsudskiego 4 - klasy 4-8 godz.10.30 boisko szkolne.

Msza święta na zakończenie roku szkolnego w kościele św. Hiacynty i Franciszka o godz.7.45.

• Bezpiecznie nad wodą

14.06.2023

7 czerwca klasy 3a i 3c uczestniczyły w spotkaniu profilaktycznym z ratownikiem wodnym p. Darią Dendor i policjantem z KPP p. Piotrem Koterwas. Zajęcia były podsumowaniem projektu edukacyjnego "Aktywni Błękitni", który był realizowany w naszej szkole. Uczniowie zostali przeszkoleni w zakresie pierwszej pomocy przedmedycznej, dowiedzieli się, jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą i co robic w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia nad wodą. Wszyscy uczestnicy zajęć dostali ciekawe upominki.

• Mamy Mistrzów Ortografii

12.06.2023

6 czerwca w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się dla uczniów klas II-III Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Zostań Mistrzem Ortografii". Naszą szkołę reprezentowali: Ethan Obi z kl. 2a, Nina Szczotka z kl. 2a, Hania Gronek z kl. 3c i Antek Szarmach z kl 3a. Uczniowie wszystkich szkół podstawowych reprezentowali wysoki poziom znajomości ortografii. Ethan zdobył tytuł Mistrza Ortografii w kategorii klas drugich, a Hania zajęła drugie miejsce w kategorii klas trzecich. Gratulujemy!

• Aktywni Błękitni - podsumowanie

12.06.2023

Uroczyście zakończono działania związane z programem Aktywni Błękitni - Szkoła Przyjazna Wodzie.  Podsumowano wszystkie działania i nagrodzono uczniów, którzy brali udział w konkursach i aktywnie uczestniczyli w programie.

W ramach Aktywnych Błękitnych uczniowie klasy 8a i 8d uczestniczyli w pokazach Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie.

• Brawo chłopcy!

12.06.2023

Miłym akcentem zakończyły się tegoroczne miejskie rozgrywki w halowej piłce nożnej chłopców klas 5-tych Nasza drużyna pokazała ciekawy futbol i wygrała zawody nie oddając żadnego meczu. Rywalizacja przebiegła w miłej atmosferze z poszanowaniem zasady fair play. Organizatorom turnieju dziękujemy i do zobaczenia w przyszłym roku.

Skład drużyny: Sachanowski Natan 5a, Cesak Natan 5a, Kwasek Aleksander 5a, Banacki Gabriel 5a, Markowski Igor 5c, Kalbarczyk Szymon 5a, Wójciak Borys 5a, Jasiński Antoni 5a, Bąk Łukasz 5b, Frejnik Olaf 4a, Otremba Ryszard 4a.

02.06.2023

Zaczarowany Dzień Dziecka w Małej Trójce. Pokaz iluzji, warsztaty pizzy, pikniki klasowe, park trampolin i inne atrakcje. Uśmiechy Naszych Dzieci są bezcennym prezentem

Klasy 4-8

Klasy 8A oraz 8C dziś świętowały na wodzie w pięknych okolicznościach przyrody Jeziora Drwęckiego.

Podczas klasowego Dnia Dziecka kl. 4C wybrała się spacerkiem do Strefy Aktywności Rodzinnej.  Podczas wspólnego pikniku dzieci mogły skorzystać z takich atrakcji jak: park linowy,  plac zabaw, oglądali sprzęt policyjny oraz gry i zabawy rekreacyjne. Na koniec odbyło się wspólne zajadanie pysznej pizzy oraz lodów.

Wsiąść do pociągu byle jakiego…” tak Klasa 5a oraz 5c świętowały Dzień Dziecka.  Było kino lody oraz mnóstwo radości!

Dziś klasa 5️⃣🅱️ świętowała swoj Dzień Dziecka 🧑‍🤝‍🧑👭👬 na powiatowych obchodach w Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych. Były dmuchańce 🎈, wata cukrowa 🍭 i wiele innych atrakcji 🥳 Na zakończenie lody🍦

• Sukcesy uczennic z Trójki!

02.06.2023

W eliminacjach rejonowych XXXIX Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 31 maja w CUP w Ostródzie, jury doceniło interpretacje wierszy dwóch naszych uczennic: Weroniki Popławskiej z 2a i Julii Jabłonki z 5c. Młodym laureatkom gratulujemy i życzymy kolejnych udanych występów!