• PIKNIK WARTOŚCI

24.09.2023

W piątek 22 września 2023 w naszej szkole odbył się Piknik Wartości. W budynku przy ul. Piłsudskiego na boisku szkolnym uczniowie i nauczyciele urządzili gry i zabawy w plenerze. Było malowanie twarzy, coś słodkiego, ale także odbywały się prace grupowe związane ze świętem wartości. Podobnie było w tzw. "Małej Trójce" - dzieci szykowały piękne plakaty, rozmawiali o najważniejszych wartościach. Szczególnie o szacunku. Podczas uroczystości dzieci i nauczyciele mieli okazję obejrzeć spektakl Grupy Teatralnej SUMIESZ w spektaklu "Wola".

• Jaką szkołę ponadpodstawową wybrać?

24.09.2023

Klasa ósma wybrała się na wycieczkę do Olsztyna, gdzie odwiedzili "Miasteczko zawodów i umiejętności" - jest to wydarzenie związane z kształceniem zawodowym i doskonaleniem umiejętności, promujące edukację i szkolenie zawodowe. Nasi ósmoklasiści stoją przed swoim pierwszym trudnym wyborem życiowym a mianowicie.... jaką szkołę ponadpodstawową wybrać. Będzie to ich pierwszy krok w dorosłość i wybór przyszłego zawodu. Dlatego też wzięli udział w tym ciekawym wydarzeniu, aby zapoznać się z ofertą kształcenia ponadpodstawowego w olsztynskich szkołach oraz dowiedzieć się, które zawody są deficytowe i jakie są możliwe ścieżki ich zdobycia.

Dziękujemy Żegluga Ostródzko-Elbląska za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu i zapewnienie bezpiecznego transportu.

• Inauguracja Wolontariatu

24.09.2023

Reprezentacja Szkolnego Wolontariatu brała udział w Inauguracji Wolontariatu w Powiecie Ostródzkim, który odbył się w Liceum Ogólnokształcącym nr 1 im. Jana Bażyńskiego. Uroczystość rozpoczęto od odsłonięcia pamiątkowej tablicy z okazji 25 - lecia Fundacji "Świat na Tak" oraz posadzenia drzewa.

Następnie w auli ostródzkiego liceum odbyło się oficjalne spotkanie. Podsumowano poprzedni rok, podziękowano młodym wolontariuszom oraz ukazano plany na obecny rok. Uroczystość uświetnił występ uczniów z Liceum.

• Półfinały Mistrzostw Województwa w Piłce Siatkowej

24.09.2023

21 września reprezentacja szkoły brała udział w Półfinałach Mistrzostw Województwa w Piłce Siatkowej, który odbył się w hali OSiR przy ul. Piłsudskiego. Zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców uplasowała się na II miejscu i awansowały do dalszych rozgrywek. Warto również wspomnieć o drugiej drużynie dziewcząt z klas 5-tych, które również dzielnie walczyły, choć uplasowały się na dalszym miejscu. W turnieju brały udział drużyny ze szkół: SP1 Ostróda, SP4 Kętrzyn oraz SP Dywity.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za odwagę podjętą walkę oraz godne reprezentowanie naszej szkoły.

• PomagaMY

19.09.2023

Ogłaszamy pierwszą akcję charytatywną w nowym roku szkolnym. Wszystkich uczniów i nauczycieli prosimy o włączenie się w ratowanie zdrowia Bartka i Czarka. Prosimy zebrane nakrętki przynosić do sali 27. Przeczytajcie informacje umieszczone na plakacie.

• Z WIZYTĄ W AMFITEATRZE

21.09.2023

14 września uczniowie klas czwartych uczestniczyli w imprezie aktywizującej i włączającej społecznie osoby z niepełnosprawnościami, która odbyła się w Amfiteatrze w Ostródzie. Było dużo uśmiechu, tańca, śpiewu i pozytywnej zabawy.

• Sprzątanie świata łączy ludzi!

19.09.2023

Nasza szkoła przyłączyła się po raz kolejny do ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata. To już 30. edycja. Klasa 6 b aktywnie sprzątała teren Jeziora Sajmino. Po ciężkiej pracy była też chwila na relaks i aktywność fizyczną.

To się nazywa praca zespołowa! 250 dzieci z klas I-III dbających o środowisko, wysprzątało swój mały Świat! Osiedle wokół szkoły, park, plaża, lasek, boisko - zostawiamy czyste. Cały rok szkolny będziemy tam zaglądać i cieszyć się naturą.

#SprzątanieŚwiata

• Razem możemy więcej!

19.09.2023

15 września odbyło się spotkanie Opiekunów Szkolnych Kół PCK z Zarządem Oddziału Rejonowego PCK w Ostródzie w celu podsumowania akcji "Gorączka Złota". W przedsięwzięciu wzięło udział 17 szkół, 2 przedszkola i Grupa Ratownictwa. Łącznie zebrano 1067.62 kg "złotych monet". Nasza szkoła zajeła II miejsce. Zebraliśmy 245,50 kg złotych monet.

19.09.2023

Narodowe Czytanie w tym roku przebiegło w naszej szkole pod hasłem „Piątkowy poranek literacki”. Projekt trwał przez cały tydzień w formie różnych aktywności na lekcjach.

Uczniowie wykonali przepiękne prace plastyczne dotyczące tematyki związanej z lekturą „Nad Niemnem” a podsumowaniem było czytanie fragmentów powieści Elizy Orzeszkowej.

Uczniowie klasy 7 i 8 czytali młodszym kolegom opisy zjawiskowej nadniemeńskiej przyrody.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji promującej czytelnictwo i znajomość literatury narodowej i zapraszamy do wzięcia udziału za rok.