Zapraszamy do galerii
YPEF - MŁODZIEŻ W LASACH EUROPY.
MISTRZ ORTOGRAFII - WYNIKI
09.09.2015Wiosna tuż… tuż, a my – jak co roku - nie zapominamy o naszym, ojczystym języku.
Dbałość o ortografię bardzo leży nam na sercu i dlatego 20 marca odbył się
Konkurs Ortograficzny – „Mistrz Ortografii”.O godzinie 11:30 do niezwykle trudnych zmagań przystąpili uczniowie klas I - III.
Tegoroczne dyktando dotyczyło marzeń i egzotycznych podróży.
Najlepiej z ortograficznymi pułapkami poradziły sobie:
Noemi Ławnicka – kl. III b ( I miejsce),
Magdalena Sonenberg – kl. III b (II miejsce),
i Zuzanna Domurat kl. II e (III miejsce).Tytuł „Mistrza Ortografii” uzyskała Noemi Ławnicka.
Po południu do potyczek z trudnym, ojczystym językiem przystąpili Rodzice i Nauczyciele.
Najwięcej kłopotu sprawiły wyrazy dotyczące pojazdów: opel i boeing.Wszyscy poradzili sobie doskonale,
a tytuł „Mistrza Ortografii” wśród seniorów uzyskałap. Barbara Cichosz – nauczycielka j. angielskiego.
Gratulujemy wszystkim i dziękujemy za dobrą zabawę. Połamania piór za rok.Katarzyna Fijas
PIERWSZE DNI WIOSNY NA SPORTOWO
09.09.201521 marca 2015 roku z okazji pierwszego Dnia Wiosny został rozegrany
Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Klas Pierwszych.
W turnieju wzięły udział wszystkie klasy pierwsze.
Zawody rozegrane zostały systemem
„każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.Zwycięstwo odniosła klasa I d,
drugie miejsce zajęła klasa I c,
trzecie I b, a czwarte I a.Także z okazji wiosny 23 marca na hali OCSiR
mecz rozegrały reprezentacje piłki ręcznej chłopców klas II i III.Trzecioklasiści nie dali szans młodszym kolegom wygrywając 17:13
Marzena Milewska - nauczycielka wych. fizycznego
KONKURS "HEJ OSTRÓDO, JAK TY CUDNA"
27.03.201520 marca 2015 r. uczniowie klasy I a uczestniczyli w konkursie "Hej Ostródo, jak ty cudna"
w ramach projektu "Młodzi ostródzianie rozkochani w swojej krainie".Konkurs odbył się w Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka. Drużyna składała się z dziesięciu osób i rywalizowała
w czterech różnych konkurencjach, m.in. w pantonimie, turlaniu jajkiem czy turnieju wiedzowym.W skład naszego zespołu wchodzili:
J. Zielińska, P. Belowska, J. Ruszczak, W. Wojtkun, M. Dereszkiewicz,
D. Borowski, K. Ostrowski, O. Ferenc, P. Graszeki J. Stepnowski.Zajęliśmy drugie miejsce
uczennice kl. I a - J. Zielińska i P. Graszek
- 14.04.2015
Promowanie pozytywnych zachowań, działań i postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie wolontariatu, to główne cele Samorządowego Konkurs Nastolatków „8 Wspaniałych".
17 marca 2015 roku w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie, podczas VII Miejskiej Gali Finałowej, spośród ostródzkich wolontariuszy-gimnazjalistów wybrano sześciu laureatów Konkursu. Konkursu promującego młodych ludzi, którzy bezinteresownie podejmują różne działania dla dobra lokalnych społeczności, chętnie pomagają osobom potrzebującym, są konsekwentni i wytrwali w pokonywaniu trudności, pozytywnie wyróżniają się w środowisku odwagą w obronie dobra i prawdy oraz nienaganną postawą w życiu codziennym.Oto szóstka Wspaniałych:
z Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie
Aleksandra Grohs
Nikola Kruk
Mateusz Rogaskiz Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródzie
Anna Kasperek
Wiktoria Karnecka
Martyna KlukowskaKapituła Konkursu w składzie:
Tadeusz Bera – Przewodniczący Rady Miejskiej w Ostródzie
Ks. Paweł Sufleta – Proboszcz Parafii pw. św. Jana Bosko w Ostródzie
Anna Monist – Radna Rady Miejskiej w Ostródzie
Bożena Ratajczyk – Naczelnik Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych
Wiesława Szczygielska – Dyrektor Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie
Anna Czarnowska – Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Ostródziespośród tychże Wspaniałych wybrała jednego Najwspanialszego, który będzie reprezentował nasze miasto w Finale XXI Ogólnopolskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków 8 Wspaniałych w ..... Ostródzie. Finał odbędzie się 12-14 czerwca 2015 właśnie w naszym mieście, co jest nie lada wyróżnieniem oraz odpowiedzialnością .
Najwspanialszym VII Miejskiej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” został Mateusz Rogaski – wolontariusz Klubu 8 Młodzieżowego Wolontariatu przy Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie.
”Obym nigdy nie był tak zajęty swoimi sprawami,
by nie zareagować na potrzeby innych ze współczuciem i życzliwością.”Słowa Thomasa Jeffersona od kilku lat wyznaczają cel w życiu Mateuszowi Rogaskiemu uczniowi klasy trzeciej Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie.
Swoją działalność wolontariusza rozpoczął bardzo wcześnie, bo już w szkole podstawowej i widzi w niej przede wszystkim drugiego człowieka. Aktualnie jest Gospodarzem Klubu 8 Młodzieżowego Wolontariatu Fundacji Świat na TAK działającym w Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie.
Chętnie pomaga innym, robiąc to z ogromnym wyczuciem i taktem. Udziela się społecznie na rzecz potrzebujących w różnych sferach życia. Wielokrotnie zajmował się logistyką, koordynował i uczestniczył w zbiórkach żywności w marketach we współpracy z MOPS w Ostródzie i Bankiem Żywności. Przygotowywał i zajmował się kolportażem paczek żywnościowych dla potrzebujących. Współorganizował akcję „Szlachetna Paczka” na rzecz kolegi z gimnazjum. Corocznie „gra” z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
Bierze czynny udział w życiu szkoły angażując się w konkursach, przedstawieniach, uroczystościach, apelach oraz przedsięwzięciach Samorządu Uczniowskiego. Aktywnie włączył się w organizację miejskich i powiatowych obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza – był prowadzącym uroczystość. Uczestniczył również w przedsięwzięciach środowiskowych, takich jak Dni Rodziny, Orszak Trzech Króli, Marsz dla Życia i Rodziny, Parada Organizacji Pozarządowych Powiatu Ostródzkiego, miejskie obchody Dnia Dziecka.
Poza gimnazjum angażuje się w przedsięwzięcia organizowane przez drużynę Harcerską „Czarne Stopy” w Hufcu Ostróda. Jako wolontariusz pracuje w świetlicy środowiskowej dla dzieci. Brał udział w realizacji projektu „Przystanek BezTroski”.
Mateusz jest oparciem dla wielu osób. Jedną z nich jest jego niepełnosprawny kolega, z którym przyjaźni się od wielu lat wspierając go we wszystkim, na miarę swoich możliwości.
Mateusz, to otwarty na świat, mądry i wartościowy nastolatek, a przy tym niezwykle skromny, o nienagannej postawie etyczno-moralnej i wysokiej kulturze osobistej. Obdarzony wielkim i szlachetnym sercem. Jest wzorem do naśladowania dla rówieśników, jak i dla wielu dorosłych.
Mariola Piekutowska
SUKCES NASZYCH SIATKAREK
09.09.201511.03.2015 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 1 w Morągu. W zawodach wzięło udział dziewięć zespołów podzielonych na dwie kategorie wiekowe.
Nasze drużyny spisały się na ,,medal”. Drużyna dziewcząt starszych po rozegraniu czterech meczy w swojej grupie, uplasowała się na trzecim miejscu pokonując Gimnazjum z Lubomina oraz Gimnazjum nr 23 z Olsztyna, ulegając natomiast Gimnazjum nr 13 z Olsztyna oraz gospodarzom Gimnazjum nr 1 z Morąga.
Dziewczęta młodsze rozegrały trzy mecze odnosząc zwycięstwo nad dziewczętami z Lubomina oraz Gimnazjum nr 13 z Olsztyna ulegając jedynie Gimnazjum nr 1 z Morąga. Mimo porażki zwyciężyły w klasyfikacji końcowej, w swojej kategorii wiekowej.
Obydwu naszym zespołom należą się duże gratulacje!!!Skład drużyn:
Kl. II i młodsze: Adrianna Topa, Adrianna, Adrianna Gasiul, Weronika Włodarczyk, Sandra Woźniak, Oliwia Bieniasz, Sandra Orzepowska, Jowita Brodzik
Kl. I: Julianna Lewandowska, Weronika Nahibowicz, Julia Lewandowska, Magdalena Kuchmeister, Weronika Trzcinka, Adrianna Szymańska, Michalina Kołecka
Marzena Milewska - nauczycielka wychowania fizycznego
- 24.02.2015
Międzygimnazjalny Turniej Przyrodniczy i My
20 lutego byliśmy uczestnikami Międzygimnazjalnego Turnieju Przyrodniczego zorganizowanego w Gimnazjum nr 2.
Celem konkursu była popularyzacja wiedzy przyrodniczej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań przyrodniczych oraz ujawnianie młodych talentów. Uczniowie mogli sprawdzić własny poziom wiedzy i umiejętności. Uczyli się rywalizacji międzygrupowej.Uczestnikami turnieju były 3-osobowe reprezentacje uczniów klas II z oraz 3-osobowe drużyny kibiców ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego, Salezjańskiego Gimnazjum im. Dominika Savio, Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów i oczywiście Gospodarze.
Naszą szkołę reprezentowali:
Jowita Brodzik, Igor Marchlewski, Zuzanna Domurat oraz drużyna kibiców w składzie: Nicola Bauman, Beata Elmanowska, Katarzyna Pirożek.W trakcie konkursu zawodnicy rozpoznawali i klasyfikowali skały, popisywali się wiedzą z anatomii człowieka, rozwiązywali zadania z zakresu kinematyki i dynamiki. Sprawdzali swoją wiedzę w zakresie metod rozdzielania mieszanin i dokonań polskich chemików. Na podstawie ilustracji rozpoznawali pospolite kręgowce Polski. Natomiast kibice prezentowali plakaty i okrzyki dopingujące swoją drużynę oraz rozwiązywali rebusy. Wszyscy wykazali się wyrównanym i bardzo wysokim poziomem wiedzy i umiejętności.
Efektem tych zmagań jest doskonały wynik – pierwsze miejsce – całej naszej szóstki przyrodników,
którą przygotowała pani Arletta Chodukiewicz-Kalwińska.Dziękujemy bardzo Organizatorom za zaproszenie i stworzenie wspaniałej atmosfery podczas Turnieju.
Zapraszam do albumu FoTo ⇒MIĘDZYGIMNAZJALNY TURNIEJ PRZYRODNICZY
W CZASIE FERII ... DZIAŁO SIĘ...
10.02.2015
FERIE Z ANGIELSKIM
Znajomość języka angielskiego jest niezbędna, aby dostać dobrą pracę w Polsce i zjednoczonej Europie. To język nauki, biznesu i dyplomacji, który umożliwia studiowanie za granicą. Posługiwanie się nim ułatwia komunikowanie się i poruszanie podczas wyjazdów zagranicznych. Nauka języka obcego jest najbardziej efektywna, jeżeli łączy się ją z zabawą i kiedy jest możliwość rozmowy z ludźmi z całego świata posługującymi się językiem angielskim.Taką niecodzienną możliwość nauki języka angielskiego miała grupa 18 uczniów klas drugich i trzecich Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie, którzy w pierwszym tygodniu ferii (25-31 stycznia 2015r.) uczestniczyła już po raz trzeci w obozie językowym EuroWeek w Długopolu Dolnym niedaleko Bystrzycy Kłodzkiej. Połowa uczniów z grupy jechała już drugi raz, co niewątpliwie świadczy o efektywności i popularności tego typu wyjazdów.
EuroWeek to specjalny obóz edukacyjny oparty na metodach stosowanych w Unii Europejskiej. Jego celem jest rozwój najcenniejszych obecnie umiejętności społecznych - pracy w grupie, kierowanie, prowadzenie prezentacji. Uczestnicy dowiadują się o strukturach Unii Europejskiej (np. programie Erasmus+) i możliwościach, jakie ona daje. Zajęcia prowadzone są w języku angielskim przez wolontariuszy z Europejskiego Forum Młodzieży. W tym roku było ich szczególnie dużo, bo aż 12 z takich krajów jak: Turcja, Włochy, Uganda, Tajlandia, Wietnam, Hiszpania, Meksyk, Kenia, Indonezja, Dania. Spotkaliśmy również starych znajomych Sorina z Rumunii, naszego tegorocznego lidera, i Mirnizami z Azerbejdżanu. Razem z nami w zajęciach uczestniczyli uczniowie z Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Monte Cassino w Złocieńcu i Szkoły Podstawowej im. majora Henryka Sucharskiego w Drawsku Pomorskim.
Każdy dzień z 5-dniowego szkolenia wypełniony był po brzegi. Zajęcia rozpoczynał energizer, zajęcia ruchowe pobudzające do późniejszej aktywności intelektualnej. Następnie uczniowie podzieleni losowo na grupy uczestniczyli w różnorodnych ćwiczeniach i zabawach, np. przygotowywali autoprezentację, aplikację na telefon, tworzyli historyjkę z przypadkowo zestawionych słów, a następnie ją odgrywali, uczestniczyli w Debacie Oxfordzkiej, udowadniając zalety i wady studiowania za granicą. Dużo śmiechu było szczególnie przy prezentacji reklam, gazety stworzonej przez gimnazjalistów na temat obozu, czy parodii wolontariuszy i pokazie mody. Dobrym sposobem na naukę angielskiego przez zabawę jest słuchanie piosenek (karaoke).Uczestnicy stworzyli nawet własną listę angielskich przebojów. Jednym z ulubionych sposobów poznawania innych krajów były prezentacje wolontariuszy, którzy po angielsku opowiadali i pokazywali filmy dotyczące swojej ojczyzny, narodowe tańce. Oczywiście, poznając nowe kraje i ich kulturę, uczymy się szacunku i tolerancji dla ludzkiej odmienności. Śmiejemy się ze stereotypów dotyczących poszczególnych narodowości czy płci. Możemy spojrzeć na swój kraj oczami cudzoziemców, docenić uroki zmiennej pogody, czy po słowach Mathew z Indii i Pattaraporn z Tajlandii zawstydzić się, że, w odróżnieniu od ich kultury, nauczyciele w Polsce, niestety, nie zawsze traktowani są z szacunkiem. Oprócz zajęć podnoszących kompetencje językowe był też czas na poznawanie okolicy. Podczas wycieczki do Bystrzycy Kłodzkiej zwiedziliśmy Muzeum Filumenistyczne, w którym zgromadzone są obiekty związane z historią niecenia ognia, tj. różnego rodzaju zapalniczki, krzesiwa, opakowania i etykiety zapałczane z Polski i całego świata, w Kłodzku natomiast podziwialiśmy twierdzę będącą systemem obronnym z XVII i XVIII w. Aby się zrelaksować, odwiedziliśmy basen w pobliskim hotelu.
Wszyscy uczestnicy obozu z naszego gimnazjum zasługują na pochwałę, byliśmy grupą kreatywną, dowcipną, bez problemu wykorzystującą w pracy zdobycze nowoczesnej techniki. Na pewno po powrocie do szkoły wszyscy mogą liczyć na szóstki z angielskiego. Niektórzy z uczestników myślą już o kolejnym wyjeździe. Udział w obozie to dobry sposób na niestandardową naukę języka angielskiego, to okazja do zabawy językiem, łączenia teorii z praktyką. To okazja do bezpośrednich rozmów w języku Szekspira, bo przecież, jak mówi znane przysłowie, to praktyka czyni mistrza.
Małgorzata Groszkowska i Karolina Golder
nauczycielki Gimnazjum nr 1 im. Polskich Noblistów w Ostródzie
EUROWEEK - FERIE Z ANGIELSKIM
10.02.2015Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
EUROWEEK - FERIE Z ANGIELSKIM.
NAJLEPSI Z NAJLEPSZYCH PO I SEMESTRZE
08.09.2015Uczniowie z najwyższą średnią ocen:
Nazwisko i imię
Klasa
Średnia
Koniecko Maciej
3a
5,86
Brodzik Jowita
2d
5,67
Cichocka Oliwia
2e
5,67
Grohs Aleksandra
3c
5,67
Żeberek Piotr
1c
5,64
Sobieska Natalia
2b
5,60
Knaf Julian
2c
5,60
Szypulska Nikola
1a
5,57
Śliwińska Magdalena
2b
5,47
Olszko Paweł
1c
5,43
Kołecka Julia
1a
5,36
Zielińska Julia
1a
5,36
Włodarska Adrianna
2a
5,33
Kwiatkowska Julia
2e
5,33
Kołakowski Adrian
2b
5,27
Marchlewski Igor
2d
5,27
Krzyżewski Michał
3c
5,27
Potaś Aleksandra
2a
5,20
Golder Grzegorz
2c
5,20
Zyga Julia
2c
5,20
Pirożek Katarzyna
2d
5,20
Stadnik Dominika
3c
5,20
Brodzik Krystian
1b
5,07
Küchmeister Magdalena
1c
5,07
Szpruch Katarzyna
2c
5,07
Kopania Ewa
2c
5,00
Domurat Zuzanna
2e
5,00
Kuchmeister Tomasz
3b
5,00
Ryszkowska Aleksandra
3c
5,00
Gasiul Adrianna
2b
4,93
Pałejko Aleksandra
2b
4,93
Wilków Dominika
2e
4,93
Dzwolak Marek
3b
4,93
Granica Dominika
3c
4,93
Kaniowska Iga
2c
4,87
Kotwicki Wiktor
3d
4,87
Burdyn Zuzanna
1c
4,86
Zalewska Monika
1d
4,86
Karaszewska Aleksandra
3a
4,86
Machnik Natalia
3a
4,86
Szyperska Dominika
2b
4,80
Elmanowska Beata
2d
4,80
Szymanowska Aleksandra
2e
4,80
Dembek Kacper
3d
4,80
Ciarcińska Iga
1a
4,79
Krezymon Kajetan
1c
4,79
Marcinkowski Konrad
1c
4,79
Kozłowska Julia
3a
4,79
UCZNIOWIE Z NAJWYŻSZĄ FREKWENCJĄ W I SEMESTRZE
09.09.2015100 % FREKWENCJI
KLASY 1
1a Gim
Paweł Graszek
100,00%
1a Gim
Julia Kołecka
100,00%
1b Gim
Krystian Brodzik
100,00%
1b Gim
Agnieszka Olszewska
100,00%
1b Gim
Martyna Sudaj
100,00%
1c Gim
Oliwia Bieniasz
100,00%
1c Gim
Nikola Falęcka
100,00%
1c Gim
Franciszek Kwaśniewski
100,00%
1c Gim
Konrad Marcinkowski
100,00%
1c Gim
Daniel Płecha
100,00%
1c Gim
Igor Szymański
100,00%
1d Gim
Łukasz Skorupski
100,00%
KLASY 22a Gim
Natalia Jabłonowska
100,00%
2a Gim
Aleksandra Potaś
100,00%
2a Gim
Adrianna Włodarska
100,00%
2b Gim
Aleksandra Pałejko
100,00%
2d Gim
Szymon Pawlak
100,00%
2e Gim
Oliwia Cichocka
100,00%
2e Gim
Szymon Kwiatek
100,00%
2e Gim
Julia Kwiatkowska
100,00%
2e Gim
Emilia Rachuba
100,00%
KLASY 33c Gim
Aleksandra Ryszkowska
100,00%
3d Gim
Kacper Waśniewski
100,00%
UCZNIÓW KLASY III A I III C… IGRASZKI Z DIABŁEM
31.05.2017Dnia 8.01.2015r. klasy III a i III c wraz z opiekunami zostały zaproszone przez uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr 1 im. Jana Bażyńskiego na przedstawienie teatralne pt. „Igraszki z diabłem” w reżyserii p. Iwony Podgórskiej. Spotkanie odbyło się w auli.
Utwór czeskiego prozaika i dramaturga Jana Drdy to oparta na ludowych wątkach baśń sceniczna przedstawiona w konwencji komediowej. Jej bohaterem jest wojak Marcin Kabat (w jego rolę wcielił się nasz były uczeń klasy III a – Piotr Stachyra), który zwolniony ze służby po latach wraca w rodzinne strony. Podczas wędrówki spotkała go przedziwna przygoda, w którą obok pyskatej Kasi i naiwnej królewny Disperandy, rozbójnika oraz pustelnika wmieszało się piekło i niebo. Marcin Kabat to prawdziwy bohater ludowy, który staje po stronie słabszych nawet przeciwko czartom.
Śmieszne i trzymające w napięciu sceny, ciekawe dekoracje, a przede wszystkim bardzo dobra gra młodych aktorów-amatorów sprawiły, że godzinna inscenizacja minęła bardzo szybko i pozostawiła bardzo pozytywne emocje. Dobrze było zobaczyć na scenie m.in. absolwentów naszego Gimnazjum, którzy umiejętnie i z dużym, zaangażowaniem oddali charakter sztuki.
To spotkanie ze sztuką Jana Drdy na długo pozostanie w pamięci trzecioklasistów naszego gimnazjum.
Oby więcej takich teatralnych spotkań!
Estera Małż – klasa IIIa
Archiwum
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie