Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii
SPRZĄTANIE ŚWIATA
INFORMACJA DLA RODZICÓW
22.09.2015
- 19.07.2015
Gorące pozdrowienia z Długopole Zdrój.
Jest wspaniale, piękny krajobraz, cudna pogoda, ciekawe zajęcia oraz miłe towarzystwo.Pocztówki z Obozu Językowego EuroWeek
adresowane do wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły.Zerknij poniżej jak ciężko pracowaliśmy
i wspaniale bawiliśmy się.
- 31.08.2015
Bawiąc – uczyć czyli nasz kolejny EuroWeek!
Po wizycie wolontariuszy Europejskiego Forum Młodzieży z Bystrzycy Kłodzkiej, która miała miejsce w naszym Gimnazjum w czerwcu tego roku, nadeszła nasza wyczekana pora żeby spakować walizki i jechać do naszych przyjaciół. W dużej mierze umożliwiło nam to dofinansowanie otrzymane z Urzędu Miasta Ostróda.W dn. 5-11.07.2015r. kolejny raz grupa młodzieży z Gimnazjum nr 1 uczestniczyła w obozie językowym EuroWeek Szkoła Liderów w pięknej górskiej miejscowości uzdrowiskowej Długopole Zdrój. Tym razem liderem naszego obozu był nauczyciel – wolontariusz z Indii – Murgesh Prem Kumar. Spotkaliśmy naszych dotychczasowych znajomych z Indii (Lokesh), Rumunii (Sorin), Chin (Sean) oraz Azerbejdżanu (Mirnizami) oraz nawiązaliśmy nowe kontakty z wolontariuszami z Indonezji (Indra), Meksyku (Marco), Litwy (Teo), Azerbejdżanu (Elvin), Kolumbii oraz Peru. Termin naszej wyprawy nie był przypadkowy – po raz kolejny byliśmy zakwaterowani z grupą z Gimnazjum z Drawska Pomorskiego.
Przywieźliśmy bagaż wielu niezapomnianych wspomnień – bo gdzie w innym miejscu byśmy spróbowali piekielnego tabasco? Dowiedzieli się, że w Indonezji innymi drzwiami się wchodzi a innymi wychodzi, a kawa kopi luwak jest robiona w bardzo „kontrowersyjny sposób“? Gdzie zatańczylibyśmy kolumbijski taniec ludowy lub spróbowali zniszczyć “niezniszczalny” banknot meksykański?
To właśnie na EuroWeek mamy możliwość wzięcia udziału w niezwykłych warszatach prowadzonych w języku angielskim. Dyskutujemy, słuchamy prezentacji wolontariuszy, a przede wszystkim przełamujemy bariery – językowe, a co najważniejsze – kulturowe.
Przygotowywaliśmy projekty, pokazy, misję niemożliwą zamieniliśmy w możliwą – a udało nam się to tylko i wyłącznie dzieki doskonłej współpracy – uczniów, wolontariuszy oraz nauczycieli. Dodatkową atrakcją była wycieczka do Bystrzycy Kłodzkiej oraz Kłodzka.
Chyba żaden uczestnik wyjazdu nie ma wątpliwości czy warto uczyć się języka angielskiego, a skoro możemy się nim bawić to przyjemność jest podwójna, natomiast korzyści niezliczone!
Szczególne słowa podziękowania kierujemy pod adresem Pana Burmistrza – Czesława Najmowicza. To właśnie dzięki tak okazałemu dofinansowaniu mieliśmy możliwość zrealizowania naszaego projektu po raz kolejny.
Już planujemy kolejną wyprawę!
Karolina Golder, nauczycielka języka angielskiego
- 08.09.2015
WAKACJE!
Z okazji upragnionych wakacji
życzymy wszystkim wielu radosnych i pięknych chwil,
wspaniałych przeżyć i udanego wypoczynku.
Cieszcie się z każdego słonecznego dnia
i z każdej przeżytej przygody.
Bawcie się dobrze, leniuchując w przydomowych ogródkach,
na złocistych plażach, w górach i nad jeziorami.
Do zobaczenia we wrześniu!!!
- 02.07.2015
W piękny piątkowy poranek 26.06.2015 r. wszyscy uczniowie klas I-II zebrani na boisku szkolnym czekali na uroczyste zakończenie.
Był to już ostatni, długo wyczekiwany zarówno przez uczniów, jak i nauczycieli, dzień roku szkolnego2014/2015 .
Po wciągnięciu flagi państwowej na maszt i odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” nastąpiło krótkie przemówienie p. Dyrektor W. Szczygielskiej.Pani Dyrektor skierowała apel do klas pierwszych i drugich, żeby we wrześniu serdecznie przyjęły nowy rocznik gimnazjalistów, kolejny raz przypomniała o zachowaniu bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku, a także życzyła niezapomnianych wrażeń i dużo słońca podczas wakacyjnej laby.
Następnie przyszła pora na festiwal nagród i gratulacji. Najwięcej laureatów z najwyższą średnią miały kl. I c (wych. H. Żylińska), II e (wych. K. Szczyglak) i II b (wych. M. Groszkowska).
Wszyscy uczniowie, którzy uzyskali średnią ocen powyżej 5.00 dostali stypendia naukowe.
Liczna grupa naszych gimnazjalistów doceniona została również stypendiami sportowymi i gratulacjami za pracę w wolontariacie. Za pomocną dłoń dyplomy dostali również nauczyciele p. A. Kuźniar, p. M. Piekutowska, p. J. Rogalski, p. S. Dziembowski.
Dobrą tradycją szkoły jest nagradzanie uczniów za 100% frekwencję. Szkoda, że nagrodzonych jest w tej kategorii tak mało…Najcenniejszą nagrodę na tym apelu - tablet - otrzymał uczeń kl. II b Kacper Pieńkosz za największą ilość zebranej makulatury.
Tę nagrodę ufundowała firma Ostróda-Recycling. Miejmy nadzieję, że inni uczniowie wezmą przykład z Kacpra.Małgorzata Groszkowska
- 02.07.2015
Piękny polonez z „Pana Tadeusza” w wykonaniu tegorocznych absolwentów rozpoczął uroczyste pożegnanie klas trzecich.
Szczególnie prezentowały się dziewczęta w jednakowych stylowych sukniach.
Tradycją szkoły jest odznaczenie 5 najlepszych uczniów medalem „Sapere auso”.
Ich fotografie i wyniki zamieszczone są na tablo, które zawisło w holu szkoły przy innych pamiątkach z ubiegłych lat.
Tegoroczni laureaci i ich rodzice przed otrzymaniem medali wysłuchali laudacji swoich wychowawczyń.
W tym roku byli to uczniowie:
Aleksandra Grohs - śr. 5,91 kl. III c, wych. M. J. Karbowska
Maciej Koniecko - śr. 5,66 kl. III a, wych. K. Ślusarz
Dominika Stadnik - śr. 5,45 kl. III c, wych. M. J. Karbowska
Michał Krzyżewski - śr. 5,29 kl. III c, wych. M. J. Karbowska
Kacper Dembek - śr. 5,24 kl. III d, wych. A. Surowiec-KantNajlepsza uczennica Gimnazjum, laureatka i finalistka konkursów kuratoryjnych, Aleksandra Grohs z kl. III c ze średnią ocen w kl. III - 6,00 odjechała z apelu rowerem, który w tym roku szkolnym ufundowało Stowarzyszenie na Rzecz Młodzieży „Sapere auso”.
Uczniowie klas drugich po krótkim pożegnaniu ,które wygłosił G. Golder z kl. II c, wręczyli wszystkim absolwentom słodkości z przesłaniami.
Uroczyście zostali również pożegnani uczniowie klas trzecich z Pocztu Sztandarowego - A. Grohs z kl. III c, A. Karaszewska z kl. III a i M. Dzikowski z kl. III c, których zastąpią tegoroczni uczniowie klas pierwszych.Na koniec uroczystości była chwila na podziękowania, wręczanie kwiatów, pewnie też na przeprosiny.
Po gali każda z klas trzecich udała się na spotkanie z wychowawcą.
Te spotkania miały już bardziej spontaniczny i nieoficjalny charakter.Małgorzata Groszkowska
Archiwum
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wszystkie