• Brawo Laura!

28.03.2022

Dziś odbyła się Rejonowa Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia Laura Dmitryjuk z klasy 8C zajęła pierwsze miejsce i tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się w Olsztynie. Gratulujemy !!!

• Światowy Dzień Wody

24.03.2022

22 marca obchodziliśmy Światowy Dzień Wody. W ramach Polskiej Akcji Humanitarnej, w której nasza szkoła wzięła udział, uczniowie wykonywali plakaty, rozwiązywali sudoku wodne oraz stanęli przed wyzwaniami i zadaniami dotyczącymi wody. Uczniowie klasy 8d edukowali swoich kolegów i koleżanki dlaczego należy oszczędzać wodę. Klasa 2A mierzyła objętości wody w różnych naczyniach, ile i w jakim naczyniu zmieści się fiolek. Bawili się przy tym wyśmienicie. Symbolem, który będzie przypominał o oszczędzaniu wody są rozwieszone w toaletach szkolnych plakietki „zakręcaj kran”. W akcję włączyli się nauczyciele biologii, przyrody, chemii, matematyki, języka polskiego oraz biblioteki. Zwieńczeniem Światowego Dnia Wody był konkurs dla klas V-VIII na napisanie wiersza dotyczącego racjonalnego korzystania z wody. Wyniki podamy wkrótce.

• Międzynarodowy Dzień Teatru

23.03.2022

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Teatru w "Małej Trójce" gościliśmy amatorski Teatr Stolikowy z "Przystani z kulturą" i "ODK Jedność". Naszym gościom dziękujemy za to spotkanie.

Zapraszamy Was do wirtualnego zwiedzania:

Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie, Teatru Roma, Teatru Wielkiego w Łodzi, Gdańskiego
              Teatru Szekspirowskiego oraz Teatru Wielkiego - Opery Narodowej.

Możecie zobaczyć miejsca, które są dostępne dla każdego widza oraz takie do których widzowie na co dzień nie zaglądają.  Na podstronie biblioteki znajdziecie również materiały dzięki którym zrobicie własną pacynkę.

Teatr Kamienica zaprasza Was na spektakl Dziady część II, a Teatr Pokoleń na Zemstę

INTERAKTYWNE MATERIAŁY - zajrzyj tu

• Marsz Pokoju

22.03.2022

Marsz Pokoju czyli pierwszy dzień wiosny inny niż wszystkie… Dziś pokazaliśmy, że jesteśmy za pokojem, za Ukrainą, że wspieramy nasze koleżanki, kolegów i ich rodziny.

• Pożegnaliśmy zimę!

22.03.2022

Kolorowo, radośnie, z uśmiechem pożegnaliśmy dzisiaj zimę, a powitaliśmy wiosnę! Towarzyszyły nam małe i wielkie Marzanny. Prezentowaliśmy również wiosenną eko-modę. Nasze różnokolorowe skarpetki symbolizowały wsparcie dla dzieci i dorosłych z okazji Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

• Spotkanie z Pozytywką

15.03.2022

Muzyka na żywo to ważny element rozwoju, edukacji i uwrażliwiania dzieci. Nasze comiesięczne spotkania z POZYTYWKĄ dają uczniom okazję do smakowania aktorstwa i bezpośredniego odbioru muzyki. Dzisiejszy koncert zakończył się konkursem wiedzy muzycznej, w którym zwyciężył Karol uczeń kl. 3d. Gratulujemy!

• ŻYWA LEKCJA HISTORII

15.03.2022

Wczoraj w naszej szkole gościliśmy rycerzy z "Chorągwi Komturstwa Gniewskiego", którzy przeprowadzili ciekawą Żywą Lekcje Historii. Nasi goście przenieśli uczniów klas 4 - 6 w czasy średniowiecza zaś uczniów klas starszych 7- 8 w czasy nowożytne, w XIX wiek.

• NASZE WOLONTARIUSZKI!

14.03.2022

Trzy wspaniałe z Trójki czyli Nikola Nadziejko, Weronika Chmielewska i Zosia Ząbczyńska prezentowały dzisiaj swoje dokonania w wolontariacie przed Kapitułą w Urzędzie Miasta podczas konkursu 8 WSPANIAŁYCH. Jesteśmy z Was dumni dziewczynki i dla nas już jesteście zwyciężczyniami.

• Tydzień Nauki Polskiej

09.03.2022

W dniach od 24 lutego do 1 marca w naszej szkole obchodzono Tydzień Nauki Polskiej. Uczniowie prezentowali swoje wytwory z wielu dziedzin nauki tj. matematyki, biologii,chemii, fizyki czy geografii Młodsi koledzy, którzy nie mają jeszcze tych przedmiotów mogli oglądać wystawę oraz brać udział w przygotowanych aktywnościach. Oglądano hodowlę patyczaków, preparaty pod mikroskopem, grano w gry i zabawy matematyczne, podziwiano prace plastyczne. Wszystkim bardzo się podobało.

• NA POMOC UKRAINIE!

Burmistrza Miasta Ostróda dotyczący pomocy uchodźcom z Ukrainy

Burmistrz Miasta Ostróda informuje, że dnia 4 marca 2022 r. we wszystkich szkołach podstawowych na ternie Ostródy w godzinach 8.00 – 18.00 zostaną uruchomione punkty odbioru produktów i środków zgodnie z wytycznymi przekazanymi przez Wojewodę Warmińsko – Mazurskiego.

Poniżej lista potrzeb humanitarnych, które zostaną przekazane uchodźcom, w tym oczekującym przed przejściami granicznymi.

Lista produktów i środków, które mogą być przekazane
              potrzebującym na Ukrainie.pdf

W naszej szkole w dniu 4 marca punkt przyjmowania darów znajdować się będzie przy wejściu głównym w godzinach:
               - ul. Rycerska 8.00 - 15.00
               - ul. Piłsudskiego 8.00 - 18.00

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

Finał zbiórki darów dla ofiar wojny na Ukrainie.

Za pracę przy zbiórce dziękujemy naszym oddanym wolontariuszom i opiekunowi pani Annie Płotek. Szczególne podziękowania kierujemy do darczyńców. Dziękujemy z Wasze wielkie serca.