Moduł INTERNETOWE CENTRUM INFORMACJI MULTIMEDIALNEJ - BIBLIOTEKA został zmodyfikowany
SUKCES AKADEMII MŁODYCH INŻYNIERÓW
06.11.2014
Akademia Młodych Inżynierów
najlepszym projektem edukacyjnym w 2014 roku!
Wielkim sukcesem zakończyła się konferencja podsumowująca wdrażanie Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki w województwie warmińsko-mazurskim. Nagrodę za najlepszy projekt edukacyjnych komisja konkursowa przyznała Akademii Młodych Inżynierów!Podczas uroczystej gali w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej rozstrzygnięto szóstą edycję konkurs Ambasador EFS w ramach dobrych praktyk PO KL. Spośród kilkunastu projektów zakwalifikowanych do finału, Akademia Młodych Inżynierów okazała się najlepszą w kategorii edukacja.
Nagrodę z rąk Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina odebrał koordynator projektu i wiceprezes ORWM Intermarium Łukasz Sadlak.
"Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do naszego sukcesu: zarządowi województwa za szansę jaką otrzymaliśmy przy ocenie wniosku aplikacyjnego, Regionalnemu Ośrodkowi EFS w Olsztynie za przekazane wsparcie merytoryczne oraz wszystkim osobom zaangażowanym w prawidłową realizację projektu. To dla nasz bardzo duże wyróżnienie – dodał Łukasz Sadlak".
Jak co roku nagrody przyznano za realizacje projektów w czterech kategoriach:
rynek pracy, integracja społeczna, edukacja, transfer wiedzy/przedsiębiorczość.
Podczas tegorocznej edycji nagrody otrzymali:
Kades Polska Sp z o.o. w kategorii Przedsiębiorczość/Transfer wiedzy;
Federacja Organizacji Socjalnych FOSa w kategorii Integracja Społeczna;
Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych w kategorii Rynek pracy;
Ośrodek Rozwoju Współpracy Międzyregionalnej INTERMARIUM w kategorii Edukacja.
Tytuł Ambasadora EFS przyznano za realizację partnerskiego projektu
Elbląskiemu Parkowi Technologicznemu i Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania im. prof. T. Kotarbińskiego w Olsztynie.
Projekt Akademia Młodych Inżynierów realizowany jest w 4 gimnazjach na Warmii i Mazurach:
Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 w Ostródzie, w Jedwabnie i Gietrzwałdzie.
Uczniowie (ponad 300 chłopców i dziewcząt) na zajęciach pozalekcyjnych i kołach naukowych uczą się projektować, budować i programować roboty. Projekt ma przekonać uczniów, że nauki ścisłe, mogą być łatwe i przyjemne, jeśli są wydane w formie zabawy.
Chcemy przekonać uczniów, że wybór studiowania w przyszłości przedmiotów ścisłych to gwarancją rozwoju i dobrej pracy.Zdjęcia z gali, do wykorzystania w redakcji, znajdą Państwo na stronie internetowej ⇒ www.intermarium.eu.
mp
Archiwum