•

Jeśli się nudzisz i nie masz ochoty siedzieć znowu przed komputerem po kilku godzinach zdalnej nauki, możesz ten czas wykorzystać z ciekawą książką w ręku. A jeżeli nie wiesz, co chciałbyś przeczytać chętnie doradzimy i wybierzemy fajną lekturę. Pamiętaj, że biblioteka szkolna jest dostępna. Na stronie szkoły sprawdź godziny pracy biblioteki i odwiedź nas.

Na zachętę proponujemy kilka nowości z naszej biblioteki.

Jenny McLachlan – Kraina Smoków T. I i II

Magiczna opowieść o przygodach bliźniąt Artura i Rose. Główni bohaterowie, pobudzając swoją wyobraźnię przenoszą się do krainy, w której dzieją się same niesamowite rzeczy. Mieszkają tam smoki, jednorożce i syreny nie z tej epoki. Jeśli lubicie fantastyczne opowieści, to jest to książka właśnie dla Was.

Agnieszka Chylińska – Anka Skakanka

Kolejna książka znanej i lubianej autorki, Agnieszki Chylińskiej, opowiadającej o dziwnych czasach, gdzie wszystko jest nie tak, jak powinno, gdzie dzieci zamiast bawić się razem na podwórku, chodzić do szkoły, muszą spędzać najpiękniejszy okres swojego życia w domu.

Catherynne M. Valente – Minecraft. Kres

Najnowsza książka dla miłośników gry Minecraft przeniesie Was do świata fantastyki, walki o pełną tajemnic krainę, zwaną Kresem. Endermani, mieszkańcy Kresu, przygotowują się do walki z najeźdźcami, zwanymi ludźmi, którzy przybywają by zabić Smoka Kresu i zagrabić skarby.

Anca Sturm – Magiczny ekspres

Pociąg, który jest szkołą? Dlaczego nie? Internatem? Jeszcze lepiej. Pełna tajemnic podróż magicznym pociągiem. Główna bohaterka zamierza rozwiązać zagadkę zniknięcia starszego brata, przy czym poznaje nie tylko nowych przyjaciół, ale i wrogów. Jest jeszcze wielki sekret, który jak się okaże uwikłana będzie sama Flinn.

Elżbieta Bednarek, Krzysztof Nowopolski – Mały inżynier. Ponad 80 eksperymentów dla ciekawych świata dziewczyn i chłopaków.

Jeżeli lubisz eksperymentować, robić doświadczenia, a chemia, biologia i fizyka są Twoimi ulubionymi  przedmiotami, musisz sięgnąć po tę książkę. Znajdziesz w niej wiele ciekawych pomysłów na to, jak z niewielu rzeczy można zrobić coś przydatnego.  Pobudź tylko swoją wyobraźnię.

Z serii Najfutbolniejsi: „Tajemnica deszczu meteorytów” – Roberto Santiago

Fani lubiący grę w piłkę nożną znajdą tu także coś dla siebie. Kolejny tom boiskowych przygód szkolnej drużyny FC Soto Alto. Dzieciaki z drużyny walczą do samego końca, nigdy się nie poddają, ale też nie zawsze wygrywają. Tym razem wyjeżdżają na wycieczkę do Paryża, gdzie w Disneylandzie chcą przeżyć wakacje życia. Podczas prezentacji nowej atrakcji w parku rozrywki, dowiadują się, że będą zastępować gości specjalnych, tym samym biorąc udział w grze o legendarny puchar. A co to za puchar? Czy w ogóle istnieje? Czy go zdobędą? Przekonajcie się sami.

„12 zanim 13” – Lisa Greenwald

Przygody dwóch przyjaciółek, które stawiają przed sobą kolejne, niesamowite wyzwania. Mają na nie cały rok szkolny. Jednym z największych wyzwań na tej liście jest pielęgnowanie ich pięknej przyjaźni. Czy ta przyjaźń przetrwa? Czy wakacje i taka przerwa w spotkaniach  nie będzie początkiem końca ich przyjaźni? Zobaczcie, co dziewczyny wymyślą i jak dadzą sobie z tym wszystkim radę.

„Elf i dom strachów” – Marcin Pałasz

Tajemnicze głosy, dziwne znaki na lustrze i przerażające duchy, to nie wszystko, co możecie przeżyć w kolejnej części o przygodach psa Elfa i jego właścicieli. Pełna emocji, fajnego humoru i dreszczyku książka nie pozwoli oderwać się ani na chwilę. Fascynująca, ciekawa i wciągająca lektura na pochmurne i deszczowe dni.

„Minecraft. Wypadek” – Tracey Baptiste

Jest to lektura nie tylko dla fanów gry Minecraft. Główna bohaterka, po wypadku samochodowym, w którym brał udział także jej przyjaciel, trafia do szpitala. Nie bardzo wie, co stało się z Lonnim, który razem z nią był w aucie. Podczas pobytu w szpitalu, Biancę całkowicie pochłania gra Minecraft, która przenosi ją w inny świat. Dziwnym zbiegiem okoliczności w tej grze spotyka kogoś, kto bardzo przypomina jej przyjaciela. Nawiązują kontakt i razem przeżywają wiele ciekawych, zaskakujących i niejednokrotnie niebezpiecznych przygód. Sam przekonaj się jakich.