• Centrum BRD

• Warmińsko-Mazurski Turniej BRD'

etap powiatowy- szkoły podstawowe

termin 25 kwietnia 2024r., godz. 9.30

miejsce: OCSiR przy ulicy Piłsudskiego 4 (Szkoła Podstawowa nr 3 w Ostródzie)

zgłoszenia: informacja na adres Szkoły Podstawowej nr 3 w Ostródzie ,

uczestnicy powinni posiadać:  kartę rowerową, legitymację szkolną, pisemną zgodę rodziców (prawnych opiekunów) na udział w Turnieju,  Informacja o ubezpieczeniu uczniów.

szkoły podstawowe: GRUPA I (ROCZNIK )I: 4-osobowe drużyny (2 dziewczynki i 2chłopców)

GRUPA II : 3-osobowe drużyny

konkurencje: test wiedzy, test - skrzyżowania  (jednokrotnego wyboru-sp. i gim.), jazda rowerem po torze sprawnościowym (przewożenie przedmiotu. slalom, slalom - żmijka, ósemka, rynna, korytarz z listewek i zatrzymanie), zadanie praktyczne całej drużyny z udzielania pierwszej pomocy.

Zwycięskie drużyny będą reprezentować nasz powiat na eliminacjach wojewódzkich W-M Turnieju BRD, który odbędzie się 22 maja 2024 r. (grupa I) oraz 23 maja 2024 r. (grupa II) w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Godkowie ( SP w Godkowie 1, 14-407 Godkowo).

Etap powiatowy odbył się 27 kwietnia 2023r.

W Turnieju wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych z 6 gmin powiatu ostródzkiego

Uczniowie zmagali się indywidualnie z testem wiedzy z zakresu przepisów ruchu drogowego i rozwiązywania skrzyżowań, indywidualnej jazdy po torze z przeszkodami oraz drużynowo udzielali I pomocy. Nad prawidłowością Turnieju czuwał sędzia główny asp. sztabowy Krzysztof Zworski , strażnik miejski pani Ewelina Graw oraz J.Rogalski,  G.Stachowicz i J.Krezymon, koordynator Małgorzata Wiergowska. Wyniki po wszystkich konkurencjach:

Klasyfikacja drużyn – GRUPA I:

1.
            2.
            3.
            4.

II -

III -

IV -

Klasyfikacja drużyn – GRUPA II:

1.