Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Jana Pawła II w Ostródzie

Całościowy Rozwój Szkoły

JESTEŚMY W PROGRAMIE

Nasze Gimnazjum przystąpiło w tym roku 2015 – do Programu: Całościowy Rozwój Szkoły (wcześniej OKSUS – Ocenianie Kształtujące Szkoły Uczącej Się).

Program ten jest realizowany przez Centrum Edukacji Obywatelskiej we współpracy z Polsko – Amerykańską Fundacją Wolności. Do tej edycji, która trwa 1,5 roku, zakwalifikowało się 48 szkół z całej Polski.

W dniach 16-18.03.2015r. oraz 19-21.03.20156 odbyło się szkolenie dyrektorów szkół w miejscowości Wilga pod Warszawą. W szkoleniu tym uczestniczyła Pani Wiesława Szczygielska – dyrektor szkoły oraz Pani Maryla Dziuk – wicedyrektor szkoły. Spotkanie dotyczyło zaznajomnienia dyrektorów szkół z programem, ale przede wszystkim poświęcono dużo czasu na planowanie zmian, ich wdrażanie oraz porządkowaniu informacji o ocenianiu kształtujacym jak i o samym procesie uczenia się.

Zmiana, którą planuje szkoła, polega na skoncentrowaniu się na tym, aby dawać uczniom taką informację zwrotną, która pomoże im się uczyć.

Kolejny etap programu to udział rady pedagogicznej
w szkoleniu z Oceniania Kształtującego

więcej ⇒http://sus.ceo.org.pl/