• BIBLIOTEKA

I NAJLEPIEJ CZYTAJĄCĄ KLASĘ

KONKURS "ŻYCZENIA WIELKANOCNE" ROZSTRZYGNIĘTY

LITERACKIE WALENTYNKI

W Dniu Zakochanych zaprosiliśmy uczniów klas VII-VIII do udziału w quizie literackim poświęconym miłości. Przygotowany z tej okazji test zawierał szereg pytań dotyczących postaci św. Walentego, znanych cytatów literackich oraz par bohaterów literatury i poezji miłosnej.

W tym zadaniu najlepsza okazała się klasa VIII b, której serdecznie gratulujemy!

ANDRZEJKI

Andrzejki tuż tuż... Uczniowie z klasy 4a zgłębiali wiedzę o tradycjach andrzejkowych. Były ciekawe historie, wróżby, smakołyki lanie wosku oraz mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy.

MARATON CZYTELNICZY

Dzień Pluszowego Misia co rok obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. Uczniowie klas I - III świętowanie rozpoczęli od maratonu czytelniczego w bibliotece szkolnej. Słuchali przygód najsławniejszego misia na świecie.... Wiecie? Którego?

Pani Alicja Jaczun i Pani Lucyna Płaska zorganizowały konkurs plastyczny "Mój miś" i cały ubiegły tydzień pierwszoklasiści przynosili swoje misiowe prace plastyczne, z których powstała cudna wystawa. Na konkurs wpłynęło bardzo dużo prac w różnych technikach. Prace były tak piękne, że szanowne jury postanowiło wszystkim przyznać 1 miejsce. Wielkie brawa dla artystów i ich mecenasów, którzy wspierali swoje pociechy w trudnej sztuce. Wielkie dzięki przesyłamy na ręce Pani Jolanty Obałek-Żukowskiej i Pana Pawła Krupińskiego za wsparcie w postaci upominków dla naszych Milusińskich.

NARODOWE CZYTANIE

6 września w naszej szkole zgodnie coroczną tradycją odbył się dzień Narodowego Czytania. Podczas akcji uczniowie z klasy 5 b i 8 b mieli okazję zapoznać pozostałych uczniów oraz nauczycieli z tegoroczną tematyką wydarzenia - nowelistyką pozytywistyczną. My postawiliśmy na przypomnienie jednej z najpiękniejszych polskich nowel - "Kamizelki" Bolesława Prusa oraz "Janka muzykanta" Henryka Sienkiewicza. Gościły u nas również studentki filologii polskiej a nasze absolwentki Dominika Tomczak oraz Klaudia Janicka.

PORANEK Z POEZJĄ K. K. BACZYŃSKIEGO

W bibliotece szkoły zorganizowano poranek poetycki z poezją Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Uczniowie klasy 8 a czytali wiersze oraz oglądali prezentację poświęconą poecie. Całość została przepleciona słowem z życiorysu artysty. Poranek odbył się w ramach realizacji projektu edukacyjnego "Kartka dla Powstańca".